loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ÖĞRENCİ ANDI DERS ÖNCESİ OKUNACAK

Eğitim İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı boyunca her gün ilk derse başlama öncesinde, kaldırılan düzenlememe olduğu şekliyle Öğrenci Andının sendika üyeleri tarafından öğrencilerle birlikte okunmasına karar verdi.

19 Mart 2021 tarihinde 1685 nolu “Öğrenci Andı Eylem Kararı” Eğitim İş Sendikasının il ve ilçelerdeki şubelerine bildirildi.

Eğitim İş Sendikanı Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Orhan Yıldırım’ın başkanlığında toplantı yaptı.

Toplantıya Orhan Yıldırım (Genel Başkan), Ebru Sungar (Genel Sekreter), Hüseyin Kara (Genel Mali Sekreter), Bilal Şener (Genel Örgütlenme Sekreteri), Maksut Balmuk (Genel Özlük, Hukuk ve TİS Sekreteri), Şükrü Balun (Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri), Suat Özkolay (Genel Eğitim Sekreteri) katıldı.

Toplantıda “Öğrenci Andı Eylem Kararı” konusu görüşüldü.

Alınan kararda şöyle denildi:

“İlkokullarda her gün ilk dersten önce okunmakta olan Öğrenci Andına ilişkin yönetmelik maddesi idare tarafından 08.10.2013 tarihinde kaldırılmıştı. Sendika olarak; düzenlemenin iptali için Danıştay nezdinde dava açmıştık. Danıştay 8. Dairesi 2018 yılında lehimize karar vermişti. Danıştay 8. Dairesinin kararına rağmen MEB yönetmelikte düzenlemeye gitmediği gibi öğrenci andının okunmasına yönelik de bir adım atmamıştır. 1933 yılından beri okullarımızda okutulmakta olan öğrenci andının üyelerimiz tarafından, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı boyunca her gün ilk derse başlama öncesinde, kaldırılan düzenlemede olduğu şekliyle öğrencilerle birlikte okunmasına karar verildi.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar