loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Öncelikle; “İstanbul Samsunluları” birlik olmalı…

STK’larımız her gün, kurumsal yapı içerisinde, değişik yerlerde etkinlikler yapıyor, güçlerini ortaya koyuyorlar. Birlik ve beraberliğin en yüksek noktalarda olduğu bu etkinlikler, bizleri de ziyadesi ile mutlu ediyor. Bu etkinliklerde bulunmaktan, paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim küsmeye, kavgaya, boşa kürek çekmeye zamanımız yok. Birlik ve kardeşlik içerisinde memleket ve millete hizmet noktasında güçlerimizi birleştirip elbirliği ile daha da çok çalışmamız gerekmektedir.

Hiç kimseye küslüğümüz, kızgınlığımız, kırgınlığımız yoktur. Hem kendimiz ile ve hem de herkes ile barışığız. Konu, Samsun ve Samsunluluk çerçevesinde, memlekete-millete hizmet olduktan sonra; her ortamda, herkesle bir araya gelir ve hedefe kilitlenip daha güçlü bir şekilde yolumuza devam ederiz.  Bize de bu yakışır…

Uzay Samsunluları Platformu kurucularına!..

2020 yılına İstanbul Samsunluları olarak çok güzel bir başlangıç yaptık ve bu başlangıç gelişerek, genişleyerek devam ediyor. Bu arada, bazı hemşehrilerimizin de yasal kurumsal yapılar içerisinde yer almayıp yeni yeni oluşumlar peşinde olduklarını da görüyoruz. Deryada leke misali, herhangi bir kıymeti harbiyeleri olmamasına rağmen, kendilerine bazı tavsiyelerde bulundum ve bulunmaya da devam ediyorum.

En son “Dünya Samsunluları Platformu” ve onu da yeterli bulmayıp “”Uzay Samsunluları Platformu” çalışmalarını yürüten çok değerli hemşehrilerim, güzide insanlar; İstanbul Samsunlularının, rüştünü ispatlamış kurumsal yapı içerisinde, öncelikle Birlik olmaya ihtiyacı vardır. Ortalıkta savrulan, hemşehrilerimiz arasında karşılığı olmayan birilerine zemin oluşturmaya yönelik beyhude oluşumlar, ne Samsun’a ve Samsunlulara, ne de yapanlara bir fayda sağlamaz.

Birlik yoksa hiçbir şey yok

İstanbul Samsunluları olarak bizim, İstanbul’daki ilk birlik yapılanmamız; “İstanbul Samsunluları ve Dernekleri Birliği” adıyla 90’lı yıllarda kurulmuştu. Amacımız, öncelikle İstanbul’daki Samsunluları bir raya getirip güç birliği yapmaktı.  İmkanlar çok kısıtlı olmasına rağmen, ilk federasyonumuz SADEF’i kurduğumuz 2004 yılı sonuna kadar, çok güzel etkinlikler yaptık. 2004 yılında yapılan yerel yönetimler seçimlerinde de, her siyasi partiden belediye başkan adayları, meclis üyesi adayları, il genel meclis üyesi adayları çıkarttık.

Belediye başkanı seçtiremedik, ama; ciddi sayıda il genel meclisinde, büyükşehir belediye meclisinde, belediye meclislerinde hemşehrilerimiz yer aldı. Daha sonra derneklerimiz, federasyonlarımız arttı; ancak, birliğimiz zayıfladığı için seçilmişi bırakın aday dahi gösterilmedik. “Birlik yoksa hiçbir şey yok” işin özeti budur. Bunun dışında her kim ne diyor, ne yapıyorsa; yanlış söylüyor, yanlış yapıyor.

Samsunsporumuz şahlanarak geliyor

Samsunsporumuz eski günlerde olduğu gibi şahlanarak geliyor. Mutluyuz, göğsümüz kabarıyor. Ancak, Samsunspor hepimizin göz bebeğidir, ona en ufak bir leke vurulmasını asla ve asla kabul edemeyiz. Bu çerçevede, başlangıçtan bu güne kadar Samsunspor’da başkanlık, yöneticilik yapmış; Samsunspor’a gönül vermiş hiçbir kimsenin karalanmasını, ima yoluyla dahi rencide edilmesini kesinlikle hoş karşılamayız. Herkes ne dediğine, nerede durduğunu ve de haddini bilmelidir.

Unutmayalım ki; Samsunspor hepimizindir ve hepimize yeter… Birilerini eleştirenler, önce kendilerine baksınlar. Birilerini karalayanlar aslında kendilerini karalamaktadırlar…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar