loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
M. EMİN ÇEKİÇ

M. EMİN ÇEKİÇ

Mail: ecwebsamsun@gmail.com

ONLİNE ÖĞRETMENLİK

İnternetten para kazanma serimizde bu hafta Online öğretmenlik üzerinden nasıl para kazanırız ona bakalım.

Belirli bir konuda uzmanlık alanınız var ise, insanlara salonunuzdan çıkmadan özel ve hatta grup dersleri verebilirsiniz. Çevrim içi ders vermek hem hedef kitlenizi hem de ders verebileceğiniz fiziksel alan açısından gelirinizi katlayacak duruma gelebilir. Online öğretmenlik yaparak hem karşınızdakine bildiklerinizi öğretebilir, hem bilgilerinizin körelmesini önleyebilir hem de bundan para kazanabilirsiniz!

Yine alanında uzman insanları ve öğrencileri bir araya getiren birçok platform bulunmakta. Online dersler için ihtiyacınız olan şey ise çok basit: internet ve mikrofon/kameraya sahip bir adet bilgisayar!

Online öğretmenliğin birkaç çeşidi mevcut, bunların birini ya da hepsini uygulamak ise sizin seçiminize kalmış.

Online öğretmenlik Uygulama Çeşitleri:

* E-Posta aracılığıyla Online öğretmenlik. Bu çok eski bir yöntem ve çok zaman alır.

* Web sitesi üzerinden soru cevap şeklinde yazılı Online öğretmenlik. Web sitenizde bir soru cevap sayfası açarak ders verebilirsiniz.

* Web sitenize ders videoları yüklemek. Derslerinizi yüklediğiniz videolarda bir plan sırası dahilinde anlatabilirsiniz. Ayrıca sayfaya yine bir soru cevap modülü ya da online destek modülü ekleyerek öğrencilerinizle iletişime geçebilirsiniz.

* Skype ve benzeri iletişim araçlarıyla online ders verme yöntemiyle yapılan Online öğretmenlik. Skype üzerinden görüntülü konuşma sistemini kullanarak öğrencinize ders anlatabilir, sorularını anlık olarak cevaplayabilirsiniz.

* İnteraktif canlı sınıf sistemi. Bir ya da birkaç öğrenciyle saatlerinizi belirleyip siteniz üzerinden canlı ders yayını yapabilirsiniz.

Online öğretmenlik Avantajları

* Hava koşulları, ulaşım masrafları, yollarda harcanan zaman, hastalık, yorgunluk ve stres gibi sorunlarla uğraşmazsınız.

* Sadece yaşadığınız şehirde ya da ilçede değil, dünyanın her tarafından potansiyel öğrencilere Online öğretmenlik yapabilirsiniz.

* Ay başlarında özel ders ücreti tahsilat sıkıntısı olmaz. Peşin çalışırsınız ve sitenizde bunu net olarak belirtirsiniz, ödeme yapılınca öğrenciye ders verirsiniz.

* Öğrencileriniz dersleri faydalı bulur ve memnun kalırlarsa hakkınızda daha çok konuşurlar, zamanla bilinirliğiniz artar, bu da daha çok dönen öğrenci anlamına gelir.

* Tek bir konuyla sınırlı değilsiniz. Birden fazla alanda ders verebilirsiniz, hangilerinin talep aldığını gözlemleyip o alanlara yoğunlaşarak işlerinizi ve ek gelirinizi artırabilirsiniz.

Online öğretmenlik yapabileceğiniz bazı platformlar:

inekle.com

ozeldersalani.com

onlineders.com

udemy.com

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar