loading...
Samsun
DOLAR8.5238
EURO10.1224
ALTIN494.28
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

ORMANLAR NEDEN YANIYOR

Samsun'un 19 Mayıs İlçesi sınırında bulunan Galeriç ormanları mevkisinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın rüzgârın da etkisiyle büyüdü. Sazlık ve kurumuş otların alevlere teslim olduğu yangın ormanlık alanları da tehdit etmeye başladı. Bunu duyunca aklıma deli sorular geldi. Acaba buradaki yangın doğal afet mi yoksa kasıtlı yakmak mı?

19 Mayıs ilçesi sınırları içinde Kuş Cenneti var ve burada su basmaz ormanlar mevcut. Adından da anlaşılacağı gibi bu ormanların yakılması veya yanması mümkün gibi gelmiyor bana. Ancak burası Türkiye ve de iş orman ve ağaç olunca yanmaz ifadesi biraz havada kalıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi kuş cenneti, yani cennet misali bir doğa. Ancak bu doğa da katledileceğe benziyor. Mustafa Demir’in Büyükşehir Belediye Başkanı olduğundan sonra o bölgede, yani tabiat parkı olarak koruma altındaki yerde turizm amaçlı otel yapılacağı gündeme gelmişti.

Salgın hastalık nedeniyle bu projeden söz edilmiyor ancak kimce projeden vazgeçildiğini sanmasın. Çünkü doğa düşmanları doğa katliamını asla unutmaz ve de bundan vazgeçmezler. Eğer burada otel yapılırsa bunun adı katliam olacaktır, yangın acaba o nedenle mi çıkmıştır.

Doğa ve yeşil sever görünenler genelde doğaya en fazla zarar verenlerdir ve bu unutulmamalıdır. Eğer bu orman yok olacak ve burada otel yapılacaksa şu andan Samsun’u yönetenler bu konuda en büyük suçlulardır ve yangının da sorumlularıdır. Unutulmaması gereken bir konu daha vardır: Yanlış, yanlışla doğru yapılamaz…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar