loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

PARAGÖZ OLMAYIN

Sözüm; Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Kurulu’nda ellerini “hayır” demek için kaldıran AKP’li ve MHP’li üyelere.

Vatandaş koronavirüs belası yüzünden can derdinde.

Getirilen sokağa çıkma kısıtlamaları, yasaklamaları nedeniyle kendini sokağa atamıyor, kepenk kapatmak zoruna kalan esnaf burnundan soluyor, işinden-aşından olanlar sonunun ne olacağını düşünüyor, özetlemek gerekirse herkes çaresizlik içinde bekliyor, SASKİ Genel Kurul’unda çoğunluğu elinde bulunduran AKP’li ve MHP’li üyeler su fiyatında indirim yapılmasını içeren teklife “hayır” diyor!

Bu “hayır” oyuna Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demirde destek veriyor.

Önceki gün SASKİ Genel Kurulu vardı.

Gündemdeki konular görüşüldü.

Genel Kurul başlangıcında CHP Grup Başkanvekili Atilla Tekcan, bir önerge verdi.

2020 yılı su tarifesinde birinci grup meskenlerde birim fiyatında TEFE-TÜFE uygulamasının kaldırılması ve fiyatlarda indirime gidilmesi görüşmelerinin gündeme alınmasını istedi.

“Pandemi nedeniyle artan su kullanımında faturaların vatandaşı mağdur etti”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, idare olarak teklifin gündeme alınmasına karşı olduklarını, SASKİ'nin 2021 yılı bütçesini hazırlandığını belirterek, “Bizim daha önce aldığımız karar seçimden önce yapılan indirimin iptal edilmesiydi, engellilere indirim devam ediyor. Su kullanıp da ödeme gücü olmayanların faturaları belediyemiz tarafından karşılanıyor”şeklinde açıklama yaptı.

Teklifin genel kurul gündemine alınması AKP ve MHP’li üyelerin oyu ile oy çokluğu ile kabul edilmedi

Samsun’da suyun metreküp tarifesi 4.44 TL’den işlem görüyor, 1.11 TL’yi bulan atıksu tarifesi ile 5.55 TL olarak faturaya yansıyor. Tefe-Tüfe artış oranları da her ay faturaya yansıyor.

Suyun metreküp tarifesine yapılan yüzde 25 zam geri alınsa, her aya otomatiğe bağlanan TEFE-TÜFE zammı da iptal edilse SASKİ batar mıydı, çöker miydi?

Ya da şirketler gibi iflas mı ederdi, konkordato mu isterdi?

Bu kadar parayı çok seven, hiçbir işi parasız yapmayan, paraya çok düşkün, kısacası “paragöz” olmayın!

Parayla yatıp, parayla kalkmayın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar