loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

PAYLAŞILAN MESAJLAR

Sosyal medyada paylaşılan mesajlar:

Elektrik faturası geldi.

Doğalgaz geldi.

Su geldi.

Telefon geldi.

Bi maske gelmedi!

Çok anlamlı bir başka paylaşım da emekli eğitimci gazetemiz yazarıTekin Akın’dan:

Biraz daha sabır,

Biraz daha inat..

Kapını arkasında bekleyen,

Ölüm değil hayat…

Nazım Hikmet

64 yaşındaki oyuncu Talat Bulut’tan 65 yaş üstü vatandaşları hor gören, alaylı laflar edenlere verdiği tokat gibi cevap:

Her hangi bir yerde veya sokakta görüp yaşlarından ötürü alay ettiğin o insanlara, tarih 68-78 kuşağı denir , yani delikanlıları .!
O delikanlılar, embesil büyümemek için ortaokul çağlarına geldiklerinde dünya ve Türkiye hakkında, okudukları kitaplardan ötürü çok bilgiye sahipti, hatta o insanlar, gençlik yıllarında meydanlara çıkıp haksızlıklara uğrayanların sesi olmuştu.
Bu uğurda ölenlerin, öldürülenlerin, asılanların kim oldukları hakkında hiç bir bilgiye sahip değilsin, merak bile etmemişsin.!
Senin merakın ne biliyor musun?
Gün içinde çektiğin o selfilerin kaç kişi tarafından beğenildiği, kaç tane yorum yapıldığı akşamını böyle geçiriyorsun.!
O insanlar, akşam eve gelirken, koltuk altlarında mutlaka bir gazete, kitap bulundururlardı..
Bir daha o insanlarla alay etmeden evvel, kafanı iki kere duvara vur, acımasa bile en azından düşünmeyi hatırlarsın belki..!

Bir başka önemli paylaşımda sokağa çıkma yasağı ile ilgili.

23 Nisan resmi kurumlar için tatil olduğu için 25-26 Nisan Cumartesi-Pazar günleri için uygulanması beklenen sokağa çıkma yasağının 23 Nisan’dan başlayarak 24-25-26 Nisan tarihlerini de içine alarak uygulanması gündemde.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar