loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

POŞET ÖNERİSİ

Marketlerde artık poşetlerin de parayla satılacak olması ve bu kuralın yılbaşından itibaren yürürlüğe girecek olması vatandaşı düşündürüyor.

Yeniden zembille gidelim diyen de var poşetini kendisinin getirmesini öneren de var.

Bir arkadaştan bu işe çözüm getirecek olan bir öneri teklifi geldi.

Hem de ne teklif. Vallahi vatandaşın kafası çalışıyor. Her ne kadar siyasilerin bir bölümü bazı vatandaşları enayi yerine koymaya kalkıyorsa da vatandaş yemiyor artık.

Gelen öneri şöyle:

Marketten alacaklarınızı size verilen bir arabaya dolduruyorsunuz. Ve kasanın önüne geliyorsunuz. Sonra kasiyer aldıklarınızın bir taraftan ücretlerini kasaya yazarken ürünleri de poşetin içine atıyor. İşlem bitince sizden ücreti alırken poşet parası da isteyecek artık.

İşte o zaman yapılması gereken bakın neymiş?

“Kusura bakmayın alamayacağım” deyip orayı terk edecekmişsiniz.

Siz terk edince ortada kalan ürünler görevliler tarafından yeniden raflara dizilecek. Görevliler bunları yaparken belki sülalenizin hatırını da soracak ancak bu iş arttıkça o görevlilerin de canına tak edecek.

O zaman ne olacak?

Siz zannedersiniz, sizden poşet ücreti alınmayacak.

BAFRA HASTANESİ BİNASI

Ben taktım bu işe, çünkü oradan her geçişimde vatandaşın parasının nasıl ve kimler yedirildiğini görünce asabım bozuluyor.

Madem bu hastaneyi bir türkü açamayacaktınız oraya o binayı neden yaptınız?

Kime rant sağladınız ve bu rantı kim sağladı?

Bafra’da vatandaş sandık başına gidecek, seçim zamanı yaklaştı ya seçmen bu soruları iktidar adaylarına ve parti yöneticilerine sorabilecekler mi?

Yoksa seçmen yine laf salatalarıyla kandırılacak mı?

MİLLET BAHÇESİ

Samsun’daki yıkılan 19 Mayıs Stadı’nın yerine Millet Bahçesi yapılacakmış.

Orada vatandaşlar oturacak, kek yiyeceklermiş. Vatandaş zaten kaç yıldır kekleniyor birader. Kek yerine vatandaşın ekonomiye katkı sağlaması amacıyla iş sahaları açılsa olmaz mı?

Ülkedeki ormanları kesip yerleşime açacaksın, sonra da üretime katkı sağlanabilecek yatırımlar yerine Millet Bahçesi açacaksın.

Ormanları kesmeyin birader, kesmeyin ki ülkenin ekolojik dengesiyle oynamayın.

Bu yönetin anlayışıyla yakında yurt dışından temiz hava ithal edilirse şaşmayacağım.

GÜNÜN SÖZÜ

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

 

Zapsu’nun avukatından açıklama

Gazetemizin köşe yazarlarından İsmail Başaran’ın ‘Çabuk Unutuyoruz’ başlıklı köşesinde27 Kasım 2018 tarihinde gündeme getirdiği Hasan Cuneyd Zapsu’nun açıklamaları ile ilgili avukatı Satılmış Şahin açıklama yaptı.

“Müvekkilimiz Hasan Cuneyd ZAPSU, CUNEYD ZAPSU DANIŞMANLIK A.Ş.'nin ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır. Müvekkil Hasan Cuneyd ZAPSU danışmanlık şirketi aracılığıyla dünyaca tanınmış birçok büyük firma ve kuruluşun resmi danışmanlığını yapmaktadır. Müvekkilimiz Adalet ve Kalkınma Parti Kurucular Kurulu Üyesi olup, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı döneminde Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN'ın danışmanlığını yapmıştır. Müvekkilimizin söylediği iddia edilen "Türkiye yalnızca Türklerin değildir,,, Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil,,, Ataya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok, Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak,'" şeklindeki ifade kesinlikle doğru olmayan bir beyandır. Müvekkilin iddia edildiği gibi açıklamaları yoktur. Müvekkil ve ailesiyle ilgili olarak tamamen gerçek dışı ithamlarda bulunulmuştur Müvekkil H.Cuneyd ZAPSU ve ailesine karşı yalan ve haksız ifadelerle dolu bu yazı, toplum üzerinde de olumsuz etkiler yaparak müvekkilimize karşı haksız algı oluşturmaktadır

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar