loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

PSİKOLOJİMİZ BOZULUYOR

Son günlerde sağlık konusunda yapılan tartışmalar, vaka ve hasta sayısı diye bölünen rakamlar vatandaşın bu salgın sırasında kafasını karıştırıyor. İnsanların kafalarının karışmasına neden olan Sağlık Bakanı’nın kim olduğu unutulmuş olabilir vatandaş o nedenle hatırlayalım nereden geldiği Sağlık Bakanı olduğunu:

2017 Türkiye anayasa değişikliği referandumu ile kabul edilen değişiklikler neticesinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası gereği yapılan 2018 Türkiye genel seçimleri sonrasında tarihinde ilk kez tamamı TBMM üyesi olmayan kişilerden oluşan Bakanlar Kuruluna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bakanı olarak atandı.

“Dışarıdan Bakan” birisi Sağlık Bakanımız olunca açıklanan bilgiler de haliyle vatandaş tarafından pek de değerli sayılmıyor. Bu nedenle Sağlıkçılar bile hatta Dünya Sağlık Örgütü de Türkiye’nin açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını iddia ediyor.

Bu konularda ahkâm kesmek beni aşar da söylentileri bile vatandaşın psikolojisinin bozulmasına neden oluyor. Vallahı benim bile son üç gündür yapılan tartışmalar akıl sağlığımın bozulmasına yol açtı. Psikolojimin bozulmasının tek nedeni de “Dışarıdan Bakan’ın” yaptığı açıklamaların tartışılır olması.

HAFİF SANAYİ TAMAM DA

Samsun’da bazı ilçelerde Sanayi Siteleri kurulması planlanıyormuş. Bu gençlerin iş sahibi olacağı anlamı taşıyabilir ancak kurulacak yerler önemli. Özellikle ilçelerde kurulması planlanan sanayi siteleri nasıl olacak, ağır sanayi mi yoksa küçük sanayi siteleri mi, önce bunun belirlenmesi gerekiyor. Sanayi siteleri kurulması düşünülen ilçelerden birisi de Yakakent olarak belirlenmek üzere. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu Samsun’un sanayideki beklentilerini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na anlatmış.

Samsun'un Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerinde kurulacakmış hafif sanayi siteleri. Sayın Murzioğlu’na bir soru:

İlçelerin nelerle geçindiğini gelir kaynaklarının neler olduğunu araştırdınız mı, örneğin Yakakent ilçesine turistik tesisleri kurulmasını düşünüyor musunuz? Yoksa siz de sahillerin beton olması taraftarı mısınız? Sanayi sitelerinin ekim yapılan arazilerde yapılması yanlıştır. Küçük sanayi siteleri tamam da verimli toprakların kaybolmasına yol açacak atıklar bırakacak sanayilere hayır demek gerekiyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar