loading...
Samsun
DOLAR9.2055
EURO10.7424
ALTIN528.75
HAKKI YEŞİLYURT

HAKKI YEŞİLYURT

Mail: hakki@hedefhalk.com

REPERTUAR YETERSİZ

Diamonde, Osman ve Hasan’ın bir arada oynadığı oyunda pas oyunu oynayabilmek pek olası değil. Hasan'ı kısmen ayırabiliriz bu üçlüden. Onu diğerlerinden ayıran farklı kılan yönleri de var. Ama o da formsuz ve bilindik standardının gerisinde. O nedenle yaratıcılıktan söz edilemiyor bu oyunda.

Dahası oyun tekdüze olmaktan ileri gidemeyince Tomane’de değersizleşiyor. Yasin ve Melih’in etkisiz kalması, Ali ve Soner’in de tedirginlikleri nedeniyle oyuna girmemeleri beklenen akın devamlılığının önüne geçti.

 Ümraniye ligin topla en az oynayan ekibi. Hiç mağlup olmamış, hatta hiç gol yememiş ve ligin lideri konumundaki bir takım için gerçekten ilginç bir istatistik bu.

Rakibin topla daha çok oynamasından da gocunmuyor! Dert de etmiyor. Zira Recep Uçar şunu iyi biliyor: Tandemi Glumac ve Alim görece ağır ve oyunu önde oynamak istediklerinde problemlere davetiye çıkarmış olacaklar.

Onun için ev sahibini kaleye yaklaştırmadan uzun menzilli ortalar yapmasında sakınca görmediler. İstedikleri şey de tam olarak buydu zaten. Samsunspor’u, Glumac ve Alim’in en güçlü oldukları yöne itmek... Kurdukları bu tuzakta da ilk 45 boyunca başarılı oldukları söylenebilir.

Bir kıpırdanmadan söz edilebilir ikinci 45 ile… Bunaltıcıydı kısa bir süre, ama yıkıcı değil! Çünkü; Samsunspor’un hücum repertuarı güdük ve daha fazlasına ihtiyaç duyduğu muhakkak.

Kehinde faktörünü devreye sokarak bu baskıyı kırmayı hedefledi Recep Hoca. Nijeryalı’nın güçlü fiziği ile topu ön alanda tutmasını ve arkadaşlarını genel olarak rahatlatmasını istedi.

İstediğini kısmen aldı da…

Ama kaçırdığı akla zarar pozisyonun takımını 3 puandan edeceğini kimse gibi kendisi de öngöremezdi.

 

MAÇIN OLAYI: Mor forma! Futbolun sadece futbol olmadığını anlatan güzel bir görüntüydü. Samsunspor’un sadece bir futbol takımı olmadığını anlattığı için de…

FARK YARATAN İSİM: Fofana denilebilir. Oyunda kaldığı kısa süre içerisinde ne kadar tehditkar bir isim olduğunu gösterdi. Aynı Ümraniyeli Del Valle gibi…

KIRILMA ANI: Tabii ki Kehinde’nin takımı 1-0 öndeyken bomboş pozisyonda altı pastan kaçırdığı goldü. Kehinde nerede ise imkansızı gerçekleştirirken, takımını galibiyetten etti

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar