loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Sakarya idmanı

YILPORT Samsunspor, Sakaryaspor maçı öncesi Manisaspor'la adeta idman maçı yaptı. 

İlk yarı rakibi ceza sahasına hapseden Samsunspor, üçüncü bölgede istediği oyunu kuramayınca, rakibin de çok iyi savunma yapması sonucu aradığı golü ancak 29. rakikada bulabildi. Erhan'ın golü rakibin direncini de kırarken, Samsunspor da iyice rahataladı. 

Samsunspor Samet'le skoru 2-0 yaparken galibiyeti de garanti altına almıştı. Ancak, Samsunspor'un rakip kale önünde topları acemice kullanması, ferdi gol denemeleri farkın artmasını engelledi. Bu yarıda kalabalık savunma yapıp ani ataklarla gol arayan Manisaspor'a Samsunspor defansı şans tanımadı. 

Samsunspor ikinci yarıyı  idman temposunda geçirdi. Golü unutan Kırmızı-Beyazlılar, adeta haftaya oynayacakları Sakarspor maçının idmanını yaptılar. İlk yarıda gelen 2-0'lık galibiyet rehaveti, bireysel davranış ve hatalar ikinci yarının normal süresinde farkın artmamasında etken oldu. 

"Üç puan iki golle geldi" diye düşünürken, maçın bu skorla bitmesi beklenirken, uzatma dakikalarında heyecan fırtınası esti. Uzatmaların 2. dakikasında Muhammet Beşir'in golü ile ayağa fırlayan taraftarlar, bir dakika sonra Kubilay'ın hafızalardan uzun süre silinmeyecek jeneriklik golü ile coştular. Samsunspor; Sakarya idmanını büyük bir moral depolayarak tamamladı. 

İlk yarının son haftasında, haftaya Sakarya'da liderlik savaşı yapılacak. Sakaryaspor mu, Samsunspor mu ilk yarıyı lider bitirecek? Bekleyip göreceğiz. 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar