loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Salgın Dönemi ve STK’lar

Bir yıldır, salgınla birlikte hayat mücadelemiz devam ediyor. Daha ne kadar, bu şekilde yaşayacağız belli değil. Her ne kadar aşı yapılsa da, salgını tamamen ortadan kaldıracağı yönünde, bir gelişme yok. Belki de bundan sonra uzunca bir süre böyle yaşamaya devam edeceğiz.

Her zaman söylendiği gibi;  maske, mesafe ve temizlik kuralına azami ölçüde uymak çok önemli… Şimdilerde, bir maskenin yetersiz olacağı;  iki maskenin üst üste takılması veya daha korunaklı maskelerin takılması gerekliliği, konuşuluyor. Her şeyden önce, her kişinin kendi sağlığını azami ölçüde koruması ve çevresine de bunu yayması gerekmektedir.

Her şeyi devletten beklemeyelim…

Bir takım kaçamak noktaları bulmak ya da toplum düzeni içerisinde fırsat bilip kurallara uymamak, kuralları sulandırmak; öncelikle  kendi hayatımızla birlikte, sevdiklerimizin de hayatını tehlikeye attığını asla unutmayalım… Hep beraber, top yekun kurallara uyar; çevremizi de uyarır, kurallara uymasını temin edersek, sağlıkla yaşamaya devam ederiz.

Her şeyi devletten beklemek doğru değildir. Hatta her bir ferdin üzerine düşen görevler olduğu gibi, özellikle STK’ların bu konuda devreye girmesi önemlidir. Olabildiğince vatandaşın morali yüksek tutulmalıdır. Gerek sosyal medya paylaşımları ve gerekse görüşmelerde pozitif yaklaşımlar sergilenmelidir.

Vatan, millet, bayrak, devletten yana tarafız…

Mutlaka olumsuzluklar, yanlışlar vardır ve eleştirilmelidir; ancak eleştirileri de olabildiğince yapıcı bir şekilde yapmak önemlidir. Her şeyi fitne ve fesat olan, toplumu zehirlemeye çalışan zavallılara fırsat verilmemelidir. Unutmayalım ki; bu vatan, bu devlet bizimdir. Bazıları için vatan önemli olmayabilir, ama bizim için vatan olmazsa olmazdır. Vatan, bayrak, millet, devlet noktasında her zaman tarafız…

Bu arada STK’larımız da çok zor bir dönemden geçiyor. Ayakta durmak, çalışmalarını yürütmek, üyelere ulaşmak kolay değil. Her şeye rağmen dimdik ayakta duran STK’larımıza şükranlarımı sunuyorum. Yakından takip ettiğim İstanbul’daki Samsun STK’ları, bu zor dönemi olabildiğince az hasarla atlatmaya çalışıyor.

İsdef, Çadef, Vezdef ve diğerleri…

İsdef ( İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu) hem çok güzel, anlamlı çalışmalara imza atıyor ve hem de örnek olup, önderlik yapıyor. Bu güzel çalışmaların mimarı İsdef Genel Başkanı Erol Türkoğlu kardeşime ve yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Salgın tedbirlerinden ödün vermeden; Azerbaycan için destek konvoyu, İzmir depremi için yardım ve ihtiyaç sahibi düşkünlere destek çalışmaları ile öne çıkmışlardır.

Çadef (Samsun Çarşamba Dernekler Federasyonu) Genel Başkan Hayati Sözen kardeşim önderliğinde bilgisayar kampanyası başlatmış ve temin edilen yüzü aşkın bilgisayarı bizzat Samsun’a giderek dağıtmışlardır. İhtiyaç sahibi öğrenciler için kışlık bot-mont dağıtımı; hem Çadef ve hem de Genel Başkanlığını Ali Cengiz kardeşimin yaptığı Vezdef(Vezirköprü Dernekler Federasyonu) tarafından gerçekleştirilmiştir. Benzer şekilde derneklerimiz ve federasyonlarımızın çalışmaları durmaksızın yürümektedir ki; destek verenlere de şükranlarımızı iletiyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar