loading...
Samsun
DOLAR8.5216
EURO10.1106
ALTIN494.4
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SALGINA DİKKAT EDİLİYOR MU? 

Sağlık sorunlarım nedeniyle OMÜ Tıp Fakültesi Hastahanesine yolum düştü. Kontroller için koridorda oturmuş sıramı bekliyordum. Sosyal mesafe vardı hastalar arasında, kısaca “ ne iyi hijyene dikkat ediyorlar” diye düşündüm. Ben düşünürken gözüm bir görevliye takıldı. Üç tane konteyner birbiri arkasına takılmış görevli dayanıyordu.

Buraya kadar olana hastanedir normaldir denilebilir. Öyle ya görevliler temizliklerini de yapacaklar. Ancak o konteynerlerin ağızları açıkta ve adeta mikrop saçıyordu. Çünkü içleri hastane atıklarıyla doluydu. Yapılan doğru muydu, elbette değil. İnsanlar Hastaneye sağlıklarını kazanmak için gidiyordu, sağlıklarını kaybetmek için değil. Hastane yönetiminin yapması gerekenlerden birisi de, ya da yapmadıklarından birisi koridorları sıkça denetlemekti. Konuyu gündeme getirmek istemezdim, amacım ne görevlileri ne de Hastane yönetimini kötülemek falan değil, amacım biraz daha dikkat edilmesini sağlamaktır.

Üniversite ve Tıp Fakültesi yönetiminin bu konuda daha dikkatli olacağına inanıyorum. Ben yine o hastane ve koridorlarına gideceğim, vatandaşlar da gidecek elbet. Çünkü Samsun’un markalarından birisidir OMÜ Tıp Fakültesi Hastahanesi.

 ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ NE OLACAK

Mustafa Demir yine bir projeye imza atıyor. Proje nedir? Neymiş ilçe minibüs seferleri sorunu ortadan kalkacakmış. Bunun için de Samsun Büyükşehir Belediyesi halen Üniversite yakınlarında bulunan ilçe minibüslerinin kalktığı yeri Atatürk Kültür Merkezi’nin yanına alacakmış.

Böylece de İlçe minibüs seferleri sorunu ortadan kaldırılacakmış. Adamın derdi Yusuf Ziya Yılmaz tarafından ne yapılmışsa ortadan kaldırıp şehre kendi imzasını atmak galiba. İşte bunun için büyük bir proje hazırlanıyormuş. Böylece oradaki Kültür Park alanını hizmete sunulacak. Adı da çok cafcaflı, Toplu Ulaşım Transfer merkezi oluyormuş. Transfer merkezinde 13 indirme peronu, 3 adet havaalanı servis peronu da olacakmış.

Tamam, da Atatürk Kültür Merkezi ne olacakmış acaba, merak ediyorum Mustafa Demir yönetimindeki Samsun Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ni ne zaman oradan kaldıracak? Çünkü sürekli yıkıyor, sözün ona sonra da yapıyorum diyor. Hayırlısı olur umarım. Mustafa Demir kendisi belediye başkanlığından gidince isminin nasıl silineceğini de düşünüyor mu?

Makale Yorumları

  • Emre11-06-2021 05:54

    Personelin hastanenin belalısı beceriksiz imam müdür geldi çöp taşıma arabaları yetersiz aldırmıyor çöpNedir hastane nedir bilmiyor ismail bey imamdan hastane müdürü yapan rektör düşünsün adam hastanede bıraksan kaybolur geçmişi hatalarla dolu müdür yaparsan hastaneye olacağı bu mescide imam olmayacak adamı müdür yaptılar sonuç bu dediler

  • Tanju10-06-2021 23:01

    Böyle yönetime böyle müdür her yönetimin belalısı imam müdür çıktı piyasaya yine hastane yerlerde tespit çok doğru bu adam gelince hastaneyi pislik götürüyor personel zülm görüyor bunu imam hatip lisesine müdür yapılmaz imam geri geldi hastane bitti rektör görsün bunları

  • Selim10-06-2021 22:54

    İmamdan hastane müdürü temizlik müdürü olursa hastane mikrop yuvası olur sayın rektör okusun bu yazıyı bu imamın geçmişini yazın İsmail bey şimdi değil bu adamın hataları yemekle çöpü beraber taşıtan müdür bu

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar