loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Sami Korkmaz, İstanbul Samsunlularına sanatı ile destek oluyor…

Sami Korkmaz, Samsun’u ve Samsunluları sanatı ile İstanbul merkezli olarak temsil eden, çok değerli bir hemşerimizdir. Türk Halk Müziği sanatçısı olarak, her platformda Samsun’u, Samsunluları konuşuyor ve konuşulmasına da vesile oluyor.

Sanat yaşamı boyunca, çeşitli dernek etkinliklerine destek veren ve katılan Sami Korkmaz, şuan Samsun-Yakakent Dernekler Federasyonu’nda (YADEF) organizasyonlardan sorumlu başkan olarak görev yapmaktadır.  Sami Korkmaz hazır kıta misali, “hazır sanatçıdır” her kim davet ederse onun davetine icabet eder ve bulunduğu ortamı ziyadesi ile şenlendirir.

Kısaca Sami Korkmaz ve sanat hayatı…

1967 yılı Samsun ili Yakakent İlçesi Asmapınar Köyü doğumlu Sami Korkmaz, 4 çocuklu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. İş hayatına özel bir şirkette çalışarak başladı.1985 yılında ise müzik hayatına başladı.  1989 yılında evlilik hayatına adım attı. Evliliğinden 3 tane kız çocuğu olan Sami Korkmaz, bir de torun sahibidir.

1998 yılında global bir şirkette yöneticiliğe başlamış olup, 2005 yılına kadar şirket bünyesinde aktif görevler almıştır. 2005 yılından önce ek iş olarak devam edilen müzisyenlik hayatına, bu tarihten itibaren profesyonel olarak devam etmektedir.

Büyük Samsun Buluşmalarında…

2001 yılında İzmir Maksim Gazinosu’nda yapılan yarışmada birinci gelmiş ve ödül olarak Almanya Frankfurt’a MTV Müzik Ödülleri Yarışmasına gönderilmiştir. Son 10 yıldır çok sayıda tv, radyo ve sosyal medya programlarına katılmıştır. Başta İstanbul Samsunlularının Büyük Buluşmalarının gerçekleştiği Feshane ve Yenikapı konserleri olmak üzere çok sayıda etkinlikte sanatçı olarak yer almıştır.

Temmuz 2020’de Ayancık Eymeleri  ve Haziran 2021’de sözü kendisine ait Yakakentim eserlerine klip çekerek sevenlerine sunmuştur. 2021 Ocak ayında ise yapımını üstlendiği Sami Korkmaz ile Türkü Şöleni programı ile müzik hayatını bir TV programı ile taçlandırmıştır.

Zirvelere doğru…

Özellikle Yakakent için yaptığı türkü ve çektiği klip hem yerelde ve hem de yurt genelinde ses getirmiş ve her geçen gün izlenme rekorları kırmaya devam etmektedir. Adım adım ilerleyerek, yükselişini devam ettiren sanatçımızı, gelecek yılların zirvelere taşımasını ümit ediyoruz.

Çalışmalarına hız veren Sami Korkmaz, pandemi sonrasında da hemşerileri ile ve sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Bizler de, başta Samsun Türküleri olmak üzere, o güzel sesinden;  türkülerimizi dinlemek üzere,  Sami Korkmaz kardeşimizi dinlemeye devam edeceğiz…

Makale Yorumları

  • Ünsal Bakır13-07-2021 20:10

    BİR ŞEHİR YANAR İÇİMDEBir yıldız kayar, afili gecelerde,Tut tutabilirsen beni o vakit,Bir kısrağın en şahlanmış hali içimde,Bir kaplanın kükreyişi zihnimde,Bir aşkın en hüzünlü şarkısına seni yazarım,Kimse bilmez, sensizliğimde yanarımYinede yıldız yıldız üşürsün gökyüzünde.Bir şehir yanar içimde,Seni ,bensizliğime saklarım o vakit,Her bir göz yaşım sen olursun,Yetmez bir düş,bir hayal,olursun,Yetmez kor bir yangın olursun.Bir şehir yanar içimde,O zaman, sen içime dert olursun.Yetmez, hasret hasret aşk olursun.Bir şehir yanar içimde,Sis basar zihnimi yokluğunda,Puslarda kalırım.Kimse bilmezBir şehir yanar içimde....Adem ÖZEL (SORGUNLU)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar