loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

SAMKON YENİKAPIDA SAHAYA İNİYOR

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) 10 Nisan da yapılan kongre sonrası genel Başkan Hasan Kaya AŞCI başkanlığında yeni bir ekiple saha çalışmalarına başladı.

SAMKON genel merkezin taşınması, gerek Samsun Gerekse İstanbul'da yerel belediyeler ve bürokratların ziyaretleri, Kastamonu ve Sinop'taki sel mağdurlarına yardım eli uzatılması ve 2021-2022 öğretim yılında üniversite öğrencilerine burs verilmesi gibi faaliyetler kısa zamanda gerçekleştirildi.

"Türkiye İstanbul Yenikapı'da buluşuyor"

Bütün bu çalışmalar yapılırken kültürel anlamda tanıtımlara da yer vermeye çalışan SAMKON Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu tarafından 28 ilin katılımı ile gerçekleştirilecek olan tanıtım günlerinde saha çalışmalarına start veriyor.

28-31 Ekim tarihleri arasında yapılacak etkinlikte samsunun tüm değerlerini sahaya yansıtma adına çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Samsun'un tüm ilçelerini, doğasını, tarihini tanıma fırsatı bulacağınız kültür çadırında çayınızı yudumlarken hemen karşınızda Atatürk ve Samsun Temalı resim sergisini görme şansını bulacaksınız. Yöresel pazardaki Samsun standında Samsunun köylerinden bacılarımızın kendi el emeği göz nuru yöresel ürünlerimizi bulacaksınız. Yine aynı şekilde yöresel mutfak kısmında Samsun'a has yemek kültürünü tadacaksınız.

"Samsun'un markası Samsun spor Yenikapı'da"

Meydanda gezinirken sizi Samsun sporumuzun çadırı karşılayacak. Samsunun bu en büyük markasının ürünlerini bulma ve sevdiklerinize hediye etme sansını yakalayacaksınız.

Samsunlu yazarlarımızın imza günü de düzenleyeceği etkinliklerde 30 Ekim Cumartesi Akşamı yer kırmızı gök beyaz olacak ve her yer Samsun olacak.

Cumartesi akşamı Samsunlu ses sanatçısı Seyda Karadeniz'in vereceği konserde keyifli saatler geçireceğinizden hiç şüphemiz yok.

Samsunluların özlediği ve hasretle beklediği alan programlarına yeni kapıda start verecek olan SAMKON tüm hemşerilerimizi 28-31 Ekim tarihleri arasında Yenikapı etkinlik alanına davet ediyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar