loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUN İSTANBUL SEÇİMLERİNİ ETKİLER Mİ?

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü su ve sayaç okuma bedellerini artırma kararı aldı. Bu kararı kimin aldığı ve nerede aldığı hiç önemli değil, önemli olan kararı alandan daha çok vatandaşa ne kadar kazık gideceğidir.

İlgililer kendilerini haklı gösterecek açıklamalarda bulunabilirler ve vatandaşı inandırabilecekler mi?

Vatandaşı inandırabilecekler mi bilmiyorum da SASKİ’nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu’nu bile inandıramamışlar ki, “Zarar ettiği” iddialarına hemen açıklama geldi. Demircioğlu hemen bir açıklama yaparak "Yatırım da yaptık, borç da ödedik. Merkezde kayıp kaçak, yüzde 35 değil, yüzde 8" diye açıklamada bulundu.

Rakamların tutmaması benim kafamı karıştırdı. AK Parti’li Büyükşehir Belediyesi işe zamla mı başladı diye düşündüm önce sonra da Başkan Mustafa Demir herhalde bu işe bir el atar yapılan hatadan dönülür.

Unutmasınlar ki Samsun’da seçimler bitti, her istediğimizi yaparız diyemezler.

Nedeni basit, çünkü önümüzde bir İstanbul seçimleri var ve İstanbul’da da yaşayan binlerce Samsun’lu bulunuyor.

Ne demek mi istediğim gayet basit, Samsun’daki zam İstanbul seçimlerini vuracak bir duruma gelir mi, sonuçlara bu zamlar etki eder mi? Seçmen bundan sonraki seçimlerde Samsun’da bugünlerde yapılan zamları unutur mu acaba?

KİMSE SEL GELDİ DEMESİN

Samsun'un İlkadım ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve dolu 10 dakika içinde cadde ve sokakları sular altında bıraktı bırakmasına bıraktı da aynı zamanda bu ilçedeki altyapının da tartışılmasına yol açtı.

Yağmurdan zarar gören vatandaşların bazıları önceki dönemde yani AK Parti döneminde yapılanların yeterli olup olmadığını sorgular hale geldi.

Yağmur suları biranda cadde ve sokakları sular altında bıraktı. Çok sayıda iş yerini su bastı ve araçlar mahsur kaldı.

Olabilir belki yağmur işte bazen bereket getirir bazen de bereketi götürür.

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur derler ya aynen öyle daha birkaç gün önce başlayan bu sorunu bir devlet kurumunun alt katlarını sular altında bırakmış saatler süren uğraşlar sonunda su boşaltılmış sokak kapalı kalmıştı.

Kimse çıkıp da Allah’tan gelen afet falan demesin, hiç olmazsa gerçek görünsün ve Samsun’un altyapısının kaç yıldır bir türlü yeteri kadar düzeltilemediği hatırlansın. Bir de alt yapıya harcanması gereken paraların yeni hizmet binalarına hamamlara harcandığı unutulmasın.

GÜNÜN SÖZÜ

Cevizin kabuğunu kıramayan, cevizi sadece kabuk zanneder.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar