loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Samsun STK’ları, İstanbul Valiliği Mütevelli seçimlerinde

İstanbul’daki Samsun STK’ları İstanbul Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Mütevelli Heyeti seçimlerine hazırlanıyor. 12 Aralık Perşembe günü saat 08.00 de Cağaloğlu Milli Türk Talebe Birliği binasında yapılacak seçimde bütün Samsun STK’larının iki temsilci ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

Oyumuz Samsun olsun

Halen bu görevi yürüten hemşehrilerimiz; Samdef Genel Başkanı Metin Şenel ile Samkon Genel Başkan Yardımcısı Mete Koca hemşehrilerimiz adına tekrar adaydırlar. Gerek deneyim, donanımları ve gerekse hemşehrilerimiz ve dostlarımız nezdindeki saygınlıkları, bu görevi layıkıyla yaptıkları/yapacaklarına inancımızı pekiştirmektedir.

İstanbul’da yaşayan on beş milyonu aşkın insana hizmet anlayışıyla yola çıkan bu değerli hemşehrilerimizi desteklemek ve onları seçmek/seçtirmek bir anlamda İstanbul’daki Samsunluların başarısı olacaktır. Oyumuz on beş milyon İstanbullu için ve İstanbul’daki Samsunluların başarısı için olsun.  Mütevelli heyetin başkanlığını vali yapıyor.  Görevleri aşağıda belirtilmiştir.

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ FAALİYETLERİ

Sosyal Devlet anlayışı kapsamında Anayasanın "Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir." hükmü gereğince yürürlüğe giren 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun amacı kapsamında yoksullukla mücadele edilmesi, kaynakların etkin bir biçimde kullanılmasını sağla­mak, temel ihtiyaçlarını karşılamaktan yoksun nüfusun en yoksul diliminde yer alan vatandaşlarımıza doğruluk, eşitlik ve objektiflik kriterlerine bağlı kalarak sosyal yardımlarla desteklemektir.

Bu kapsamda; yardım talebi ile ilgili müracaatların ikamet kaydının bulunduğu İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılması gerekmektedir.

Ayrıca Genel Sağlık Sigortası tespitinin yapılması eşi vefat etmiş dul kadınlara maaş bağlanması, 2022 engelli ve yaşlı aylığı bağlanması gibi çalışmalar İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılmakta olup yine bu hususlardaki müracaatlar da aynı vakıflara yapılabilmektedir.

Başvuruya müteakiben yapılacak inceleme sonucunda yardım alma konusunda uygun şartları taşıdığı tespit edilenlerin hanelerinde yapılan inceleme raporu doğrultusunda İlçe Kaymakamı Başkanlığında toplanan Vakıf Mütevelli Heyetince, mevcut talepler mevzuat çerçevesinde değerlendirilerek verilecek kararla ayni, nakdi, gıda,eğitim,sağlık,afet ve diğer yardımlardan faydalandırılmaları sağlanmaktadır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar