loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
NAZIM AKPINAR

NAZIM AKPINAR

Mail: naz-akpinar@yandex.com

SAMSUN TÜYAP ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

4-7 Nisan 2019 tarihi itibariyle Samsun Tüyap Fuarı, inşaat sektöründeki firmalara bir kere daha kapılarını açtı.Yaklaşık olarak 72 Ulusal firmanın katıldığı İnşaat Fuar etkinliğine başta resmi protokol olmak üzere Samsun Ticaret Odası gibi kurumların yanı sıra sivil toplum kuruluşları, yurt içinden ve yurt dışından gelen temsilciler iştirak ediyor.

    Samsun’un Bölge Gazetesi olan Hedef Halk Gazetesi olarak, Samsun Tüyap Fuar etkinliklerine devamlı katılım sağlamaktayız.Yerel ve Kurumsal Firmaların Fuar etkinliklerini geniş kitleye ulaştırma ve tanıtma anlamında gazetemizin haber-ilan çalışmalarıyla, fuara önemli bir katkıda bulunmuş oluyoruz. Bu anlamda ilgili firmaların gazetemize olan ilgisi bizi mutlu ediyor ve gayrete getiriyor.

   Gözlemlediğimiz kadarıyla gerek iştirakçi firmalar, gerekse Samsun halkı, fuara ciddi anlamda ilgi gösteriyorlar. Şehrimizin yerel firmaları katılımda baş sırayı alırlarken, il dışından  belli başlı kurumsal firmalar da fuara kayıtsız kalmıyorlar.

   Her ne kadar Tüyap denilince akla ilk olarak İstanbul şehri gelse de, Ka-

radeniz’in metropol şehirlerinden olan Samsun’daki Tüyap Fuarı da her geçen gün gelişen ve büyüyen yönüyle adından söz ettiriyor. Bizzat Samsun Valisi Osman Kaymak ta bu gelişim sürecine bizzat destek vereceğine, katılımın her geçen gün artacağına vurgu yapıyor.

   Samsun Tüyap Fuarı, sektörel firmalarla müşterileri ve bayileri bir araya getirmesi

 noktasında da büyük önem arz ediyor. Bu buluşma sayesinde gerek Samsunumuzun

 gerekse  ülke ekonomisinin canlanmasına ciddi katkılarda bulunuyor. Firmalar nezdinde fuara katılım ciddi bir maliyet olmasına rağmen, katılımın bu denli yoğun

olması, Tüyap’ın olumlu etkisini ve gücünü göstermesi noktasında en bariz örnektir

diyebiliriz. Öyle ki bazı firmalar bir kaç kez fuara katılma özverisinde bile bulunabi-

liyorlar.

  Özellikle Samsun Tüyap etkinliklerinin oldukça renkli geçtiğini söyleyebiliriz.

Örneğin son gerçekleşen kitap fuarı Tarihçi Yazar İlber Ortaylı’yı ve gazeteci yazar Yılmaz Özdil’i konuk etti. Özdil, Samsun’daki okuyucularıyla buluştu. Gıda Fuarında, ülkemizin dört bir yanından gelen gıda firmaları sayesinde değişik yöresel lezzetleri tanıma ve tatma imkanı bulduk. Evleniyoruz Fuarı da önemli organizasyon firmalarına ev sahipliği yaptı ve onların sahne performansları büyük bir beğeniyle izlendi.Tarım Fuarı sayesinde yurtdışı kökenli kurumsal firmaları tanıma imkanı bulunurken , özellikle tarımsal ürünler ve faaliyetlerle ilgili yeniliklerç dikkat çekti. Mobilya Fuarı sayesinde mobilyacılık sektöründeki yeni trendi ve yeni konsepti gözlemleme imkanı yakaladık.

   Kısacası Samsun Tüyap etkinlikleri, fuar kenti olan ve aynı zamanda Ticaret ve Sanayi şehri olarak anılan Samsunumuza yepyeni bir soluk ve çehre kazandırmıştır. Bir yandan yerel ekonominin canlanmasını sağlarken, diğer yandan ilimize yeni yatırımların yapılmasını da teşvik etmektedir. İnanıyoruz ki önümüzdeki süreçte yeni projelerle ve Ar-Ge çalışmalarıyla Samsun Tüyap Fuar etkinlikleri her geçen gün daha da güçlenecek, ulusal ve uluslararası düzeyde hak ettiği konuma gelecektir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar