loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Samsun Üniversitesi Öğretime Başlıyor…

18 Mayıs 2018 tarihinde kurulan ve 10 Eylül 2018 tarihinde rektör atanan Samsun Üniversitesi, kurumsal anlamda öğrenci alarak, 2019-2020 öğretim yılında faaliyete geçiyor. Samsunda ikinci devlet üniversitesi olarak açılan Samsun Üniversitemiz, ilk aşamada;  Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, İktisadi-İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksek Okulu, Kavak Meslek Yüksek Okulu şeklinde konuşlanmış bulunmaktadır.

Prof.Dr. Mahmut Aydın Hocam, iyi ki varsınız…

Samsun Üniversitesi merkez yerleşkesi Canik-Gürgenyatak Mahallesi’nde bulunuyor. Görebildiğimiz kadarı ile kuruluş aşamasında olduğu için birçok sıkıntısı var.  En başta yol sıkıntısı çekiliyor. Sınıflarda sıra, masa, tahta eksikleri var. Kadro eksiklikleri var. Ancak; Samsun Üniversitesi’nin çok değerli ve dost canlısı, son derece pozitif, güler yüzlü bir rektörü var. Prof. Dr. Mahmut Aydın hocam üniversitenin gülen yüzü ve elini sokmak değil, taşın altına gövdesi ile beraber girmiş.

Mahmut hocam;  ümit dolu, çevresine güven veriyor ve ben bütün zorlukların üstesinden geleceğine inanıyorum. Zaten her hangi bir şikayeti de yok.  Çok güzel de bir ekibi var. Adeta her şeyi  omuzlamış, yola çıkmış gidiyor.  Prof.Dr. Mahmut Aydın hocama yolunuz açık olsun, Allah ayağınıza taş değdirmesin, diyoruz.  Ancak, sevgili hocamızı da yalnız bırakmamalıyız.

Vekiller, iş adamları ve stk’lar için şimdi görev zamanı

Şimdi buradan Samsun adına bir yerlerde bulunanlara, Samsun adına bir şeyler yapmak isteyenlere; siyasilere, iş adamlarına, STK yöneticilerine  seslenmek istiyorum. Bir üniversite bulunduğu bölgeye çok şey katar. Samsun’umuza,  açılan bu ikinci devlet üniversitesi de çok şey katacaktır. Ancak kuruluş aşamasında desteğe ihtiyaç var.

  • Ulaşım olmadan hiçbir şey olmaz. Özellikle yol işinin bir şekilde halledilmesi gerekmektedir.  Gerek Canik Belediyesi ve gerekse Samsun Büyükşehir belediyesi acilen bu işe el atmalıdır. Ankara’daki vekiller devreye girmeli ve Bakanlık ve Karayolları Genel Müdürlüğü desteği sağlanmalıdır.
  • Sınıfların donatılması için iş adamları ve stk’lar devreye girmeli ve bu yıl ihtiyaç olacak yirmi kadar sınıf; malzeme, araç gereç ile hazır hale getirilmelidir.
  • Samsun Üniversitesi,  CanikGürgenyatak Mahallesi’ndeki merkez yerleşkesi muhteşem bir yerde ve konumda bulunuyor. Üniversite’nin bulunduğu noktadan, Samsun şehri, Çarşamba ve Bafra ovaları ile birlikte ilçeleri ve de olabildiğine bir Karadeniz manzarası sizleri bekliyor.  Mutlaka ziyaret edin; hem o dost canlısı, güler yüzlü, hoş sohbet rektörümüzle tanışın ve hem de o havayı bir teneffüs edin.

Ah, şimdi üniversiteye girmek üzere bir öğrenci olsaydım da Samsun Üniversitesi’nin bu muhteşem yerleşkesinde öğrenci olabilseydim! Ben olamadım ama, okuyacak öğrencilere başarılar diliyorum. Bahtınız da, yolunuz da, gönlünüz de açık olsun…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar