loading...
Samsun
DOLAR8.5328
EURO10.1248
ALTIN497.31
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUN VALİSİ MASAL ANLATTI

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Dünyanın en iyi 10 öğretmeni" arasında yer alan Ayvacık Anaokulu öğretmeni Nurten Akkuş’un okulunu ziyaret ederek çocuklara masal okudu.

Vali Kaymak, "Baba Bana Bir Masal Anlat" projesiyle Akkuş'un "Baba Bana Bir Masal Anlat" projesine destek olarak, çocuklara "Kırmızı Elma" masalını okudu. Vali Kaymak, kendisini dikkatle dinleyen ve masalın sonunda sorduğu soruların hepsini doğru cevaplayan çocukları tebrik ederek, çeşitli hediyeler verdi.

Son günlerde hediye edilen süper lüks makam arabasıyla gündeme gelen Samsun Valisi’nin çocuklara yönelik çalışmasıyla da gündemde olması sevindiricidir.

Süper Lüks arabayla ilgili olarak kiminle konuştuysam eleştirdi, konuştuğum arkadaşların büyük bölümü “Arabayı geri gönderseydi” yorumu yaptı. Şakamı bu söyledikleriniz, Samsun Valisi böyle bir araca layık değil mi yani?

Elbette layık ancak madalyonun bir de arka tarafı var, Vali Bey gittiği okulda çocuklara masal kitabı okuduktan sonra velilerle bir de toplantı yaptı mı acaba, çocuklarını hangi şartlarda okula gönderdiklerini öğrendi mi?

Oysa Türkiye’nin masaldan çıkıp gerçeklere yönelmesi, o ailelerin çocuklarını hangi şartlarda okula gönderdiklerinin düşünülmesi ve hayat şartlarının yükseltilmesi için çalışmalar yapılması gündeme getirilip sorunların çözüme kavuşturulması gerekmiyor mu?

Biz buyuz işte, maalesef en yukarıdan en aşağıya kadar hep anlatılan masalları dinliyoruz.

Dünya adı verilen gezegende Çokistan diye bir ülke varmış, bu ülke siyasi ve ekonomik krizler nedeniyle yönetilmekten bıkmış da vatandaşa büyükler hep masal anlatıyormuş.

DEVECİ’DEN BORÇ TABLOSU

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atakum Belediyesi'nin 31 Mart 2019 tarihi itibarıyla olan borç tablosunu açıkladı ve "Atakum Belediyesi, geride kalan beş yıl içinde 60 milyon lira değerinde taşınmaz satmış; 180 milyon liranın üzerinde borç yapmış ve ayrıca belediye bünyesinde faaliyet gösteren Atakum İmar İnşaat Şirketi'nin de yaklaşık 50 milyon lira borcu mevcuttur.Bu borçlara karşılık Atakumlular her ay 4 milyon lira faiz; 1,5 milyon lira kredi taksiti ödemek zorunda bırakılmıştır. Bu süreç 2025 yılı sonuna kadar devam edecektir" dedi.

Deveci’nin yaptığı bu açıklama diğer belediye başkanlarını da harekete geçirir ve borçlar açıklanır umarım. Ancak Başkanlar sadece borçları açıklamamalı, başkanların değiştiği belediyelerde yeni atamaların olup olmadığı, kimlerin yakınlarının belediye yönetimine getirildiği, tabi böyle bir atama yapıldıysa, açıklanmalıdır.

Çünkü söylentiler ayyuka çıkmış durumda, hatta bir belediye başkanının baldızını hemen işe başlattığı söylentileri de yayılmış vaziyette.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar