loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUN VE DEPREM

Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem, binaların hangi ölçüde sağlam olduğunu yine gözler önüne serdi. Yıkılan binalar, yapım aşamasında ciddi ölçüde denetlendi mi denetlenmedi mi sorusunu gündeme getirdi.

Orası Elazığ ve Malatya burası ise Samsun… Hiç kimse çıkıp burada deprem olmaz demeye kalkmasın. Çünkü son Elazığ depreminin Samsun’da da hissedildiği ve bazı vatandaşların evlerinden çıktıklarına tanık olduk. Gelelim kafaları karıştıran soruya: Eğer Samsun’da deprem olursa ne olur?

Samsun’da bir deprem olması durumunda heyelan bölgelerinde yapımı süren veya tamamlanan binalar ne duruma gelirler, yapımı biten ve içinde oturulan binalarda hasar meydana gelir mi, bu konuda ölçümler yapılmalı mı veya yapılıyor mu? Kısacası Samsun ölçülüp biçiliyor mu?

Mevcut binalarda oturanlar binalarıyla ilgili ölçümleme işlemlerini nasıl yaptıracaklar, sanırım bu konunun açıklanmasında yarar var.

Bu konudaki çalışmaları Belediyeler mi Mimarlar ve Mühendisler Odaları mı yapacak, kim yapacaksa bir an önce de yapmalı ve vatandaşı bu konuda rahatlatmalı. Çünkü kalabalık insan topluluğu yaşıyor Samsun’da…

 SUDA İNDİRİM BEKLENİYOR

Samsun’un çevresindeki illerde su fiyatlarında indirimler uygulanıyor. Bu indirimler de medya aracılığıyla vatandaşlara duyuruluyor ve faturalara da yansıyor.

Oysa Samsun’da su faturalarına bindirimler geliyor. Samsunlular, bölgedeki belediyelerin indirim uyguladığı Samsun’da suyun fiyatının neden artırıldığı konusunda da Belediye’de açıklama bekliyor.

Büyükşehir Belediyesini yönetenler, fiyatları artıracağına, yapılmış yerleri yıkıp yeniden yapma gibi anlamsız bir uygulama içine gireceğine halkın yararına olan konulara değinmelidir. Vur abalıya döneminin artık bitmesi gerekmektedir. Toplu taşımaya yansıtılan indirim neden suya da yansıtılmasın?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar