loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SAMSUN’DAN ANKARA’YA BÜYÜK YÜRÜYÜŞ

Kurtuluşun ve kuruluşun 100. yılında Samsun’dan Ankara’ya büyük yürüyüşün proje aşamaları Samsun’da konuşularak karara bağlandı.

Çay Yolu Platformu ve Samsun 100. Yıl Platformu tarafından ortaklaşa düzenlenen yürüyüş 23 Nisan’da Samsun’dan başlayacak, 19 Mayıs’ta da Anıtkabir’de sona erecek.

Çay Yolu Platformu Yürütme Kurulu adına Samsun’a gelen Engin Uç, Fahri Demir ve Ercan Deva Samsun 100. Yıl Platformu üyeleri ADD Samsun Şubesi’nde bir araya geldi.

Samsun 100. Yıl Platformu Dönem Yürütmesi Sözcüsü ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli ve Ali Çömez ile yapılan ev toplantıda Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yılda Samsun’dan Ankara’ya yapılacak Büyük Yürüyüşün proje aşamaları ile 23 Nisan’da Samsun çıkışı konuşuldu.

19 Mayıs 100. Yıl Yürüyüşü için Samsun-Ankara karayolu üzerindeki Çorum Hitit Dernekler Federasyonu (84 dernek), Kızılırmak Dernekler Federasyonu (48 dernek), Samsun 100. Yıl Platformu, Kırıkkale Dernekler Federasyonu, Merzifon, Amasya dernek ve STK’ları ve Ankara STK'ları da destek verecek. 

Çay Yolu Platformu, 2004 yılında 11 derneğin bölgenin bağımsız bir ilçe olması çerçevesinde bir araya gelişiyle kuruldu. Bağlı dernekler bir ara 24’e kadar ulaştı.

Bu yıl Kurtuluştan Kurtuluşa gidişin 100. Yılında Samsun’dan 23 Nisan da başlayacak büyük bir yürüyüşün hazırlıkları içerisinde olan Çay Yolu Platformu’na Samsun 100. Yıl Platformu da tam destek olacak. ADD Başkanı Dr. Işık Özkefeli, toplantı sonrası şu bilgiyi verdi: “İlkadım Şehri Samsun’umuz da Çay Yolu Platformu adına Ankara’dan gelen dostlarımızı ağırladık. Kurtuluştan Kuruluşa 100. Yılda Samsun’dan Ankara’ya yapacağımız Büyük Yürüyüşün proje aşamalarını, 23 Nisan da Samsun çıkışını konuştuk.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar