loading...
Samsun
DOLAR8.0666
EURO9.6819
ALTIN460.37
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

 SAMSUNPOR ŞAMPİYONLUĞA GÖZ KIRPTI!

Samsunspor adeta şampiyonluğa göz kırptı. Evetson dört maçta iki puan almış bir Samsunspor’un ligin zaman zaman iyi top oynayan, iyi bir kadroya sahip ve play-offiçin belkide son şansını kullanacak olan Tuzlaspor karşısında ne yapacağı merak konusuydu.

Samsunspor, Altınordu ve Giresunspor maçlarında olduğu gibi oyuna iyi başladı. 10 kişi kalana kadar oyunun hâkimiydide ama ne zaman 10 kişi kaldık işler tersine döndü. Çok şükür ki maçı 2-0 kazanarak kötü gidişe dur dedik.

Önümüzde kazanabileceğimiz 6 karşılaşmamız daha var.  Bu karşılaşmaların tamamını çok rahat kazanabiliriz. Ve fakat bunun için rakipleri ciddiye almalı, sakin kalabilmeli ve oyunu 11 kişi tamamlayabilmeliyiz, bunları yapabilirsek inanıyorum ki, hiçbir maçta sıkıntı yaşamayız.

Tuzlaspor maçı ile ilgili birkaç tespitimi paylaşmak, oyuncuları ve teknik ekibi uyarmak istiyorum. Caner rakibinin arkasından koşarken rakibin ayağına dolaştı buna hakem penaltı verebilirdi. Çok şükür ki, vermedi ama bu pozisyona oyunun olağan akışı içinde olabilecek bir pozisyon diyebiliriz. İlk yarının son dakikasında Hamroun’un direkten dönen topta rakibinin üzerine kontrolsüz atlamasını da oyunun içinde bir pozisyon saysak bile bu harekete hakem sarı verse ikinci sarıdan kırmızı alır yine dizlerimizi döverdik.

Benim asıl kızdığım başka pozisyon var ki, iki hafta üstüste ikişerden 4 kırmızı kart görmüş takımın oyuncularının daha dikkatli olmaları gerekir diye düşünüyorum.  22. Dakikada orta sahada Yalçın arkadan müdahale eden rakibinin hayalarına doğru kasıtlı olarak topuğunu yükseltti. Rakibin boyu kısa olsa yada rakip artistik yapsa kasti, tehlikeli hareketten kırmızı görebilirdi.

30. dakikada Hamroun hakemin kararına tepki gösterip çok gereksiz bir sarı gördü. Ve Saviçeviç ikinciye neyse desek bilebirinci sarıyı kaç defa izledim sebebini anlayamadım. Ve Burak,sezonun ilk yarısı bizi taşıyan ve en hırslı oyuncumuz Burak 95. dakikada bir top kaptırdı az kalsın maç gidiyordu. Oysa oyuna yeni girmiş Burak daha dikkatli olmalıydı. Diyelim topu kaptırdı hiç olmazsa bir taktik faul yapmalıydı ama o hiçbir şey yapmadı. Aslında geçen hafta da benzer bir pozisyonda maçı kaybetmiştik.

Samsunspor teknik ekibinin ve oyuncuların üzerinde büyük baskı var biliyoruz. Ve fakat tabiri caizse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Oyuncularımız hiç olmazsa Saviçeviç ve Hamroun gibi basit sebeplerden kart görmesinler.

Defalarca yazdım “Bizim ikinci yarı kurduğumuz kadromuz bu ligin üzerinde.” diye. Rakiplerin bize karşı oyunu da bunu ortaya koyuyor. Altınordu 9 kişi kaldığımızda ancak üzerimize gelebildi. O maçta Samsunspor’u yenebilselerdi şuan ikinci sırada olacaklardı. Giresunspor biz 9 kişi kalana kadar neredeyse atağa çıkmadı hatta ilk golü bile kontrataktan buldu.

Tuzlaspor ise son şansı durumundaki maçta biz 10 kişi kalana kadar doğru dürüst atak yapamadı. Bunlar Samsunspor’un korkulan bir takım olduğunun göstergesidir. Bu takımı kuranlara teşekkür ediyoruz. Şampiyonluk gelecek ama biraz dikkatli olmamız gerekiyor. Arkamızdan gelen takımların sürekli maç kazanıyor olmasının bir önemi yok biz yeterki maçlarımızı kazanalım. Artık rahat galibiyetler izlemek istiyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar