loading...
Samsun
DOLAR8.4062
EURO10.1988
ALTIN503.85
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

SAMSUNSPOR SİL BAŞTAN!

Görünen o ki Samsunspor, takım olarak değilse bile zihin olarak sil baştan yeniden kuruluyor. Sözleşmesi biten oyuncular birer birer gidiyorlar. Yerlerine alınan oyuncular da genç ve istikbal vadeden oyuncular. Anlaşılan Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım geçen sezondan farklı bir yol izleyecek.

Ertuğrul Sağlam bizim canımız. Samsunspor onun yuvası gibiydi o da bizim kardeşimiz gibiydi. Ayrılış şekli pek hoş olmadı ya da bize yakışmadı. Keşke böyle olmasaydı ama yapacak bir şey yok. Ve fakat Ertuğrul Sağlam’ın “Başarılı olduk.” sözüne katılmak mümkün değil. Başarı bir üst lige çıkmayı gerektirirdi. Belki iyi puan topladık ama hiçbir zaman iyi bir takım gibi olamadık.

Şimdi Samsunspor için çeşitli hocaların ismi geçiyor. Ben, daha önceki yazılarımda “Başkanın işine karışmam.” demiştim ama öyle dedim diye çok kişiden tepki aldım. “Olur mu öyle? Fikrini söyle.” dediler. Hoca konusunda dışardan bir hoca ile anlaşılacak ise adı geçenlerin içinde Hikmet Karaman ya da Mehmet Altıparmak olmadı İbrahim Üzülmez mantıklı gibi görünüyor.

Fakat ben şöyle düşünüyorum. Hazır takımı gençleştiriyorken ve alt yapıda da çok kaliteli gençler varken alt yapı hocası Recep Sermet Boyar pekala olabilir. Recep hoca daha önce ara ara birkaç maçımızda takımı sahaya sürmüş, oyuncu tercihleri, oyun anlayışı ile herkesin taktirini kazanmış ve hep iyi sonuçlar almıştı.

RECEP SERMET BOYAR NEDEN OLMASIN?

Taraftar artık geçen sezon olduğu gibi yüksek hayaller kurmuyor. Geçen sezon açık ara şampiyon oluruz diye düşündük ama olmadı. Bakıyorum da bu sezon ben de dahil olmak üzere herkes biraz daha sakin ve ayakları yere basar durumda.

Niye mi? Çünkü geçen sezona göre işimiz daha zor da ondan. Ve fakat inanırsak imkansız değil. Yeter ki takım ruhunu oluşturabilelim. Bunun için yıllardır kulübün içinde olan Recep hoca faydalı olur diye düşünüyorum. Bir kaygım var o da gol yollarında yine zorlanabiliriz.

Geçen sezon defalarca yazmıştım “Bu kadar yavaş, yana ve geriye oynayarak skoru koruma oyunu ile süper lige çıkılmaz. Belki atamadığımız bir gol, belki son dakikada gol yiyip kaybettiğimiz puan bizi süper ligden edecek.” diye. Maalesef ki öyle de oldu.

Evet aynen öyle oldu bir gol bizi süper ligden etti. Aynı şekilde Fatih Terim de son üç maça kadar hep yana geriye ve yavaş oyun ile skor tutmaya çalıştı. Baktı iş averaja kalacak son üç maç yırtındılar ama yetmedi bir gol averajı ile şampiyonluk gitti.

Aynı oyun anlayışı ile Samsunspor süper ligden, Galatasaray da süper lig şampiyonluğundan oldu. Kaçan şampiyonlukların maddi karşılığı ise düşünemeyeceğimiz kadar çok. Umarım herkesin aklı başına gelmiştir. Görece daha zayıf rakibe geçilmiş olmak başarısızlıktır. Bu manada Ertuğrul Sağlam ile Fatih Terim başarısız olmuşlardır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar