loading...
Samsun
DOLAR8.4062
EURO10.1988
ALTIN503.85
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

SAMSUNSPOR SONUNA KADAR KOVALAMALI!

Samsunspor son ana kadar ilk ikiyi kovalamalıdır. Fakat olmaz ise aynı ciddiyetle Play-Off’lardan ne yapıp edip Süper Lig’e mutlaka çıkmalıdır. Çünkü bu bir bakıma Samsun adına onur meselesi oldu.

Lig öyle bir hale geldi ki her şey mide bulandırmaya başladı. Bu yazı spor üzerine değerlendirme yazısı olacaktı ama spor yazacak bir halimiz kalmadı çünkü her şey birbirine karıştı. Adalet yerlerde, hak aramak suç oldu. Böyle bir rezalet ise hafızalardan silinir mi bilemiyoruz.

Ne futbolu idare edenlere güvenimiz kaldı ne de ülkeyi yönetenlerin adaletine güvenimiz kaldı. Adana Demirspor haftalardır stada taraftar alıyor.Ne federasyondan ne de İçişleri Bakanlığından çıt yok. Bu durumu gündeme getiren Başkanımız federasyon tarafından cezaya çarptırılıyor ama yine taraftara müdahale yok.Son maçta Giresunspor’da “Bizim başımız kel mi?” diye düşünmüş olacak taraftara çağrı yapmış taraftar da bu çağrıya icabet etmiş ve stada 5000 bin taraftar gelmiş. Bunu biz demiyoruz, bunu maç önü açıklayan Giresunspor’un hocası. Ve maç sonu küme düşen Akhisar’ın hocası da “Tam kısıtlamaya rağmen bu taraftar ne böyle?” diye bütün yetkililere soruyor.

Geçmişte Samsunspor haksızlığa uğradığında Samsunlu olan Spor Bakanı “Ben bütün Türkiye’nin bakanıyım.” diyerek değerlendirme bile yapmamıştı. Ve fakat Adana Demirspor’un şampiyonluğunu Ak Parti’nin ağır toplarından birisi bitime daha üç maç kala video çekip müjdeyi veriyor. Ak Parti’nin yine Giresun’daki ağır topu da olaya müdahale ediyor, vali taraftarı görmezden geliyor ya da çok komik bir açıklamayla “sağlıkçı” diye geçiştiriyorlar.

Beyler kimse kimseyi aptal yerine koymasın. Hadi saha içi olaylarını,Tuzlaspor’un-Adana Demirspor karşısına hocayı kovup çok sayıda önemli oyuncusunu kadro dışı bırakıp çıkmasını, bu oyuncuları bir hafta sonra kadroya almasınıgörmezden gelsek bile, Adana Demirspor - Balıkesirspor maçının hakemlerinin yaptığını görmezden gelsek bile, bu hafta Tuzlasporlu yöneticinin Giresunspor ile maçları olduğu halde sosyal medya hesabından “Giresunspor Şampiyon” paylaşımı yapmasını görmezden gelsek bile sahadışı olayları nasıl görmezden geleceğiz?

Kusura bakmayın ama bu yapılanları Ak Partili birisi olarak ben bile kabul edemiyorum. Samsunspor Başkanına bizler “Adana Demirspor nasıl oluyorda taraftar alıyor biz taraftar değil miyiz?”diye tepki gösterip maça gitme isteğimizi bildirmiştik.

Başkan da Adana Demirspor’un nasıl oluyorda maçlara bu kadar taraftar alabildiğini sorduğunda ona yetkililerin İçişleri Bakanının oğlunun karşısında esas duruşa geçtiklerini,bu sayede taraftar alabildiklerini söylediklerini,Başkan da kimse bizim karşımızda düğme iliklemiyor biz tabii ki stada taraftar alamayız diyor ve bunun aslının olup olmadığını soruyor.

İşte kıyamet de orada kopuyor ve İçişleri Bakanı Sayın Soylu Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Bunu duyunca adeta çılgına döndük. Evet Sayın Soylu aynı soruyu bizde soruyoruz.Sayın Soylu bu iddialar doğru mu? Doğru ise böyle bir kayırmanın yapılmasına hakkınız var mı? Doğru değilse Adanada ve Giresunda tam kapanma olduğu halde bu kadar taraftar stada nasıl girdi?

Bundan haberiniz olduğu halde müdahale etmediyseniz biz size neden güvenelim? Bu taraftarlar stada haberiniz olmadan alındıysa valiler ve emniyet müdürleri ile ilgili bir işlem yapacak mısınız? Bunları sormak şayet suç ise bizde bu suçu işliyoruz.Bize de soruşturma açınız.

Sayın Soylu bundan sonra taraftar alınmasına müsaade etmeyecekmiş. Hadi be çok büyük bir lütuf çok büyük müjde!

Federasyona gelince her şeyin içine ettiniz. Samsun’da otuz taraftara müsaade etmeyip taraftarların çıkmasını isteyen federasyon görevlileri ile Giresun ve Adana’ya giden görevliler aynı yere bağlı değil mi?

Sayın Federasyonyetkilileri hiç olmasa son maçlarda ve Play-Off’lara kaliteli hakemler atayın. Süper Ligde VAR sistemi olduğu için hakem hataları minimize edilebiliyorfakat birinci ligde VARsistemi olmadığı için hakem hataları emek hırsızlığı ile sonuçlanabiliyor. Şimdi bari kaliteli hakemler atansın. Şayet maçlar adil bir şekilde yönetilirse SAMSUNSPOR Süper Lig’e çıkacaktır. Biz buna inanıyoruz.

Biz İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu,Adana ve Giresun Valilerinin istifa etmesini ya da görevden el çektirilmesini bekliyoruz. Biz isteyelim, biz bekleyelim en azından tavrımız belli olsun.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar