loading...
Samsun
DOLAR8.5328
EURO10.1248
ALTIN497.31
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUNSPOR VE 19 MAYIS STADI

Uzun bir aradan sonra Samsun’da 19 Mayıs Stadı’nda Eskişehir karşılaşmasını izledim. Samsunspor’un oyun düzeninde, futbolcuların isteklerinde ne kadar başarılı olduklarını gördüm. Ve bu takımın sezon sonunda ipi göğüsleyeceği inancımı tazeledim. Buraya kadar olan işin olumlu tarafıydı.

Karşılaşma öncesinde başlayan ve sonuna kadar süren olumsuzluklar da yaşadım 19 Mayıs Stadında. Sıralamakla bitmez ancak birkaçını anlatayım: Samsun 19 Mayıs Stadı yer olarak doğru seçilmiş bir yer değil. Aslında bunu tartışacak değilim de yeni yapılmış bir stad. Milyonlarca liraya yapıldı. Vatandaşın vergileriyle ödedikleri paradan hazineden gerçekleştirildi yapım işi. Yani kimse cebinden harcamadı parayı. O stadın yapımında saçı bitmemiş yetimin de hakkı var.

Pandemi öncesinde nasılsa pandemi sonrasında da aynı. Bu süre içinde eksiklikler tamamlanmamış. İlgililer çalışma yerine sadece yeyip yatmayı seçmişler. Oysa karşılaşmaların oynanmadığı dönemde eksilikler tamamlanabilirdi.

Sıkıntı stada girişten itibaren başlıyor. Kapılar bile yarıya kadar bozuk durumda. Asansörlerden bazıları çalışıyor. Tuvaletlerde malzemeler yok. Gerçi taraftarlar alınmıyor ancak görevini yapmak için gelenler tuvaletlerde maalesef ne sabun ne de diğer malzemeleri bulabiliyor.

Basın tribünü daha yapılırken hatalı bir yere konuşlandırılmış eksiklikleri yok mu var. Gazeteci arkadaşlar gidiyor tribüne maalesef orada da prizlerin hiçbirinde elektrik yok. Ne kliması çalışıyor ne de orada internet var. Ne de ısıtıcı fanlar görev yapıyor. Başka bazı eksilikler de var, Gençlik Spor İl Müdürlüğü soruşturma derdine düşmüş ilgilenemiyor eksikliklerle.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar