loading...
Samsun
DOLAR8.4789
EURO10.091
ALTIN498.11
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SAMSUNSPOR VE TRANSFERLER

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım iyi işler yapmaya çalışıyor ancak kadrosu kendisine sanırım ayak uyduramıyor. Bunun sonucu da yapılan transferler pek de iyi sonuç vermiyor. Bir takım düşünün sezon başında transferler yapıyor, bu transferleri kimler yapıyor hangi futbol bilgileri var ne kadar futbolcu izliyor belli mi, işte orası da meçhul.

Sezonun başında yapılan transferler takıma uymamış olmalı ki sezonun ortasında Samsunspor yine transfer yapıyor, daha önce alınan futbolcuların ise kiralanmasının yolları aranıyor. Kısaca bir sezon bitmeden alınan futbolcuların bir bölümünün kiralanacak olması veya satılacak durumlara gelinip gözden çıkarılması Samsunspor takımının bu transfer politikasını iyi yönetemediği anlamına geliyor. Para şirketin olabilir ancak umutlar taraftarlarındır ve ehil olmayan insanların bu taraftarların onur ve hayalleriyle oynaması hem etik değildir hem de hadleri değildir.

TERSANEDE KAÇ KİŞİ ÇALIŞIYOR?

Bugün Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Demir, Samsun milletvekilliği ve bakanlık yaptığı dönemde gündeme gelen Tersane yapımı konusunun en başta gelen destekçilerindendi.

O tarihlerde tersanede beş bin işçinin işe alınacağını yani beş bin ailenin geçiminin sağlanacağı söyleniyordu ve bunun en büyük savunucusu da Sayın Demir’di.

Ne oldu, Tersane yapıldı mı, yapılmadı. Yani ne Mustafa Demir nede AK Parti Samsun’a verdiği sözü tutamadı. AK Partili siyasiler ve sonradan gelen milletvekili ve bakanlar da bu işin üzerine gitmedi hiç. Kısaca verilen sözler tutulmadı.

Ancak Mustafa Demir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu, şimdi de sözler veriyor gittiği yerlerde. “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” diye bir söz vardır. Mustafa Demir bugüne kadar çok sözler verdi ancak en önemlisi buydu ve sözünü tutmadı.

Verdiği sözleri tutmadığı için mi acaba halkın içine giremiyorsun bu dönemde. Seçim öncesi geziyordu oy almak için de şimdi neden ortalarda görünmüyor acaba, salgın korkusundan mı yoksa geçim zorluğu içindeki vatandaşın kendisine iktidarı şikâyet etmesinden mi çekiniyor. Belki de “Ben bundan sonra nasıl olsa yokum” kim ne derse desin düşüncesinde mi?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar