loading...
Samsun
DOLAR8.3885
EURO10.1744
ALTIN502.92
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

SAMSUNSPOR YA DİREKT YA DA PLAY-OFF’TAN ÇIKACAKTIR!

Başlığa bakıp çok iddialı bir başlık olmuş diyebilirsiniz. Samsunspor şampiyon olur mu olmaz mı onu bilemiyoruz, bunu zaman gösterecek. Ve fakatbiz gönlümüzden geçeni başlığa yazdık. Gönlümüzden geçen de Samsunspor’un Süper Lig’e direktçıkmasıdır ama olmadı Play-Off’tanda çıksa kabulümüzdür.

Hani bir deyim var ya “Kendim ettim kendim buldum.” diye. İşte Samsunspor şuan bunu yaşıyor. Giresunspor ve Adanademirspor’a kendi sahamızda yenildiğimiz halde yine de avantaj Samsunspor’daydı amaMenemenspor maçında kaybettiğimiz 2 puan adeta böğrümüze bir hançer gibi saplandı.Oysa Adana Demirspor’un Eskişehir deplasmanında 2 puan bırakması bizi ilk 2 de tutmuştu. Böyle bir tecrübe yaşadığımız halde bundan ders çıkarmamış olmamızdır bizi üzen.

Düşündükçe içimiz acıyor. Nasıl olur da bu avantajımızı kendi ellerimizle rakiplerimize hediye ederiz. Kaçan fırsatlara bakıp dövünüp duruyoruz ama nafile. Peki şimdi ne olacak? 3 takımda aynı puanda ve büyük bir ihtimal 3 takımda kalan 2 maçını kazanacak ve ligi 70 puanla tamamlayacak fakat Samsunspor maalesef Play-Off’a kalacak. Bu arada maç başı ortalama 2 puanın üzerine çıktığımız halde Süper Lig’e de çıkamayacağız.

Oysa Samsunspor,Menemenspor maçını ve sonraki maçları kazanabilse bugün çevrilen dolapları hiç önemsemezdik. Maalesef şimdi oynanan tiyatroyu mecburen seyrediyor ve biz de senaryolar yazıyoruz ama artık önümüze bakmalıyız. Kalan maçları kazanıp rakiplerin puan kaybını beklemeliyiz. Diyelim ki olmadı, o zaman da Play-Off’lardanSüper Lig’e çıkacağız.

Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’ın bütün maçlara gidip oyunculara moral ya da “gözdağı!”-neye sayarsanız- vermesi gerekiyor. Başkan işi sıkı tutarsa Play-Off’tan rahat bir şekilde çıkarız diye düşünüyoruz. Çünkü 2 maçtır takımda bunun emarelerini görüyoruz. Bütün oyuncular istekli, mücadele ve yardımlaşma çok güzel. Topu eveleyip gevelemeden gol arıyoruz. Hatta ikinciyi ve dahi üçüncüyü bile arıyoruz.

Play-Off’a kalacak takımlara baktığımızda bizi zorlayacak takım yok gibi ama Mustafa Denizli’nin Altay’ın başına gelmesi Altay’ı nasıl etkiler bilmiyoruz fakat yine söylüyorum maç sahada oynayarak kazanılıyor. Biz futbolun ve takım olmanın gereğini yerine getirebilirsek bu iş olur. Aksi halde Süper Lig hayali sonraki sezona kalır. Biz her şeye rağmen Samsunspor’a güveniyoruz ve herhalükarda Samsunspor diyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar