loading...
Samsun
DOLAR8.4025
EURO10.1953
ALTIN504.11
ADNAN ÖZ

ADNAN ÖZ

Mail: adnan@hedefhalk.com

SAMSUNSPOR’U SÜPER LİGE ÇIKARMAK SAĞLAM VE OYUNCULARIN BOYNUNUN BORCUDUR!

Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarmak Ertuğrul Sağlam ve oyuncuların boynunun borcudur ve bu borcu Samsun’a ödemek zorundalar. Bu kadro ile Samsunspor Süper Lig’e direkt çıkamamışsa birinci sorumlu teknik ekip, ikinci sorumlu da oyunculardır. Mustafa Aztopal ise görevi gereği hepsinden sorumludur.

Adana ve Giresun Süper Lig’i hem saha içi oyunu ile hem de saha dışı çirkin oyunları ile Samsun’dan daha fazla hak etti! Belki çok kişi bana kızacak ama unutmayın ki gerçekler acıtır.

Şöyle bir durumumuza bakalım. İkinci yarı kadromuzla kıyaslanamayacak kadar yetersiz olan ilk yarı kadromuz ile Adana Demirspor deplasmanından iyi bir oyun oynayarak 1-1 lik skor ile döndük. Yine aynı kadro ile Giresunspor deplasmanında da yine iyi oynayarak 0-0 beraberlikle döndük.

Sezonun ikinci yarısına ise Süper Lig’den süper oyuncular transfer ederek açık ara şampiyon olacağımızı herkese göstererek girdik fakat takımın ahengini bir türlü tutturamadık. Başkanımız Sayın Yüksel Yıldırım’ın Samsun’u idare eden arkadaşı Sayın Mustafa Erkanat’ın hayatını kaybetmesi ve başkanımızın çok ağır geçirdiği korona hastalığı Samsunspor da başıboşluğa sebebiyet verdi.

Bu süreci menajer Aztopal ve Ertuğrul Hoca iyi idare edemediler. Bunu biz gözlemledik ve sürekli bu sütunlardan uyarıda bulunduk. Altınordu ve Giresunspor maçlarında kırmızı kart görerek adeta takımı ateşe atan oyuncular cezalandırılması gerekirken hakemler suçlanarak görülen kırmızı kartlar masumlaştırıldı.

Ve fakat Menemenspor ile berabere kalınıp Lig ikinciliği kaybedilince başkanımız baktı gidişat kötü duruma el koydu. Başkan o müdahaleyi yapmasa inanın şu an Play-Off’tan çıkma ümidimiz de olmazdı. Takım adeta ruhen dağılmış gibiydi ve atılan gole bile sevinmiyordu.

Biz, direkt çıkmak istiyorsak 71 ya da 72 puan almamız gerekecek diye yazdığımızda 68 puanın yeteceğini iddia edenler yanıldılar. Evet biz ilk iki rakibimiz kadar puan aldık ama ne genel averajda ne ikili averajda ne de üçlü averajda rakiplerimize üstünlük sağlayamadık. İlk altıya giren takımlardan sadece Altay’a ikili averajda üstünlük sağlayabildik.

Ve diğer iki şehir gibi arsızlık yapmadık fakat arsızlık olarak gördüğümüz durum da şehrin Süper Lig’e çıkmak için her şeyi yaptığının göstergesiydi. Samsun şehrinde sadece başkan ve taraftar gereğini yaptı. Diğer unsurlar gereğini yapmış olsaydı Samsunspor açık ara şampiyon olurdu.

“Biz haksızlık yapmayız, biz arsızlık yapmayız ve böyle şampiyon olacaksak olmayalım.” diyorsak işte sonuç ortada, olamadık zaten. Evet beyler Samsunspor kadro kalitesi ve kadro derinliği olarak Play-Off’tan çok rahat çıkacak durumdadır.

Ve fakat bunun için oyuncuların ve teknik ekibin gereğini yapması lazım. Başkanımızın dediği gibi belki de “Hakemi de yenmemiz gerekecek.” Oyuncular isterse ama bu istemek sahada terinin son damlasına kadar akıtılarak istemek, yoksa sözde istemek değil ve gerektiği gibi mücadele edersek Süper Lig’e çıkarız. Ben Samsunspor Başkanı Sayın Yüksel Yıldırım’a güveniyorum ve takımı boş bırakmaması gerektiğini düşünüyorum. Bayramda Samsun’a gelecek ve oyuncularla toplantı yapacakmış. Çok isabetli bir karar aman Başkanım işi sıkı tutunuz.

Ak Parti Samsun İl Başkanı Sayın Ersan Aksu, İçişleri Bakanı ile görüştüğünü ve bir daha stada taraftar alınmasına müsaade etmeyeceklerini söylediğini duyurmuştu ama gördük ki, Giresun ve Adana Demirspor, deplasmana yine taraftar götürmüş.

Görünen o ki ya Sayın Süleyman Soylu’yu takan yok ya da Sayın Soylu, Sayın Ersan Aksu’yu ciddiye almamış. Samsun şehri her konuda olduğu gibi bu konuda da sahipsizliği dibine kadar yaşıyor.  Play-Off da VAR sisteminin uygulanacak oluşu Samsunspor’un lehine olacaktır diye düşünüyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar