loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Samsunspor'un Gençleri Nerede ?

Yüzdük yüzdük, hüsranla sona geldik. 
Samsunspor sezonun son maçını deplasmanda küme düşmesi hatalar önce belli olan Kayseri Erciyesspor'la oynadı. 
İddiası, hedefi, heyecanı olmayan, daha doğru 'gazozuna' bir maç.
Ümit Özat israrı ile Süper Lig'e direk çıkma şansını daha ilk yarı sonunda kaybetmiştik. Bu israrla peşpeşe gelen dokuz yenilgi ile play-off şansımızı da zora sokmuştuk. 
Bir çok olumsuzluğun yanında, sahipsizlikle de mücadele eden Samsunspor, play-off sınırına geldi. Ancak hem idari, hemde teknik tutarsızlıklar nedeniyle bu umudunu da yitirdi. 
Ortaya konan maç, oynanan futbol sezonun en kötü maçlarından birisi. İki takımda oynadıkları futbolla, içinde bulundukları durumu yansıttı. Ev sahibi ekip küme düşmesine hataları değerlendirip, maçı 3-0 kazanmasını beceriyor. Samsunspor ise pozisyona zor giriyor, ferdi yakalanan pozisyonlarda yine egoistçe harcanıyor.
Son maçını küme düşen bir taıkma karşı formalite bir maç olarak oynuyorsun. Yensen, yenilse ne yazar. Bu maç sonu ile seni bekleyen çok zor günler, haftalar, aylar, hatta 'kaos' gibe gelecek yeni bir sezon var.
Kadroya bakıyoruz, bu maçtan sonra Samsunspor'la ilişkisi kalmayacak Oğuzhan, Ersel ve Kone kadroda. Kayseri'ye gitmeder önce 'gençlerle sahaya çıkacağız' açıklaması yapılıyor. Gelecek sezon bu takımın yükünü sırtında taşıyacak sadece iki genç var kadroda. Onlardan birisi Muharrem Afe diğeri Alperen Pak, onu çıkarıp yerine yeni bir genç sürüyorsunuz. Sahaya aldığınız genç Burhanettin ise "Beni  şimdiye kadar niye oynatmadınız?" diye haykırıyor. Ertuğrul Mert Gülşen'i de maçın sonuna doğru oyuna alıyorsunuz. Dün U 19 takımı sahaya sürseydiniz kim size ne derdi? Aksine gelecek sezodnun planlaması yapılıyor diye takdir alırdınız.
Gazozuna bir maçta, iddiası, hedefi olmayan bir maçta gelecek sezon forma teslim edeceğiniz gençleri sahaya niye sürmüyorsunuz. Transfer yapma şansınız var mı? Gençleri oynatıp bir sezon önceden profesyonel maç oynama heyecanı yaşama şansı vermiyorsunuz. 
Farklı yenilmekten mi korktunuz? Şimdi farklı yenilmediniz mi? Gençleri sahaya sürseydiniz, küme düşmüş, ununu eleyip eleğini asmış bir takıma 3-0 yenilseydiniz kimse sizi ayıplamazdı. En azından gelecek sezon izleyeceği gençleri görme şansı bulurdu. 
Sezona umutla yüzmeye başladık. Engellemelere, azgı dalgara rağmen boğulmaktan kurtulup, gördüğümüz saihle umutlu kulaç attık. Ama sahile çıkamadan sığ sularda kaybolduk gittik. 
Şimdi hüsranla biten sezonun hesabını sormuyoruz. Çünkü hep beraber yaşadık. Ama önü engebelerle dolu yeni sezona nasıl ulaşacağız, nasıl dik duracağız, doğrusu merak ediyoruz.
Yönetim şimdi ne yapacak? Gidecek mi, kalacak mı? Kalacaksa önü kapalı, tahtası kapalı bir sezon öncesi ne yapmayı düşünüyor, planlaması ne? En kıas süre içinde açıklama yapıp kamuoynu aydınlatması, taraftarı bilgilendirmesi gerekiyor. 
Merakımız kadar endişeliyiz. 
Ama bir umudum var. Alt yapı ile yepyeni bir Samsunspor doğar.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar