loading...
Samsun
DOLAR9.2891
EURO10.7885
ALTIN526.06
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

Samsunspor'un 'kader günü'

Samsunspor'un bugün kongresi var. Görünen o ki; 'aday' çıkmayacak.

Samsunlu işadamları Galip Öztürk ile Kazım Yılmaz'ın, Batum'da masaya yatırdığı ve Samsunspor'un kurtuluş reçetesi olan 'formül' bir şekilde rafa kalktı.

Atakum Belediyespor Başkanı Mehmet Aydın'ın ve beraberindeki 20 gizli işadamının bir yönetim kurma hazırlığında olduğu ortaya çıktı, 'o gizli yönetim de' bir anda 'sessizliğe' büründü.

Mehmet Ali Çınar, Celil Sağır, Cenk İşler, Ahmet Usta gibi Samsunspor formasını yıllarca terletmiş ve antrenörlük yapmış, Kırmızı-Beyaz sevdasını bu düştüğü durumdan kurtarmak için kolları sıvayan 'deneyimli oluşum', Samsunspor'a üye olmadıkları gerekçesiyle 'bertaraf' edildi.

Bir de Erkurt Tutu'nun yönetiminde yer alan İstanbul'daki işadamı Adem Yazıcı'nın adı bir ara geçti. Hatta Samsunspor formasıyla sosyal medyadan paylaşımda bulundu ki; Yazıcı, sonrasında 'Tutu ile yola çıktık' diyerek, iddiaların üstünü kapattı.

Ve istifa eden Tutu...

Takım Tutu'ya tekrar kalacak iddiaları ortalıkta konuşulurken, üstüne Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da camia ile kavgalı 'Erkurt Tutu'ya, bağış rakamlarını açıklayacak olan belediye başkanlarıyla beraber aynı ortama alması sosyal medyada taraftarların büyük tepkilerine yol açmıştı.

Bu buluşma çok eleştirildi, 'büyük paralar' vaat eden bazı işadamlarının dahi tepkisini çekince, 'fren yapıldı' Tutu ortadan kayboluverdi...

Valimiz Osman Kaymak'tan geçtiğimiz günlerde 'son bir hamle' geldi.

Vali Bey, İstanbul'a gitti ve Samsun ve Samsunspor sevdalısı olduğu bilinen, her daim maddi manevi yardımlarını esirgemeyen ASTAŞ Holding H. Kaya Aşcı'ya sürpriz bir ziyaret yaptı.

Vali, Aşcı'ya 'Samsun spor camiası sizi 'başkan' görmek istiyor' dedi ki; Aşçı, büyük onur duyacağı 'Samsunspor Başkanlığı'na kibarca 'hayır' dedi.

Olağan üstü kongre süreci yaşanan bu dönemde ortaya çıkan her iddia, yönetimler, görüşmeler belki de bugün Samsunspor'un 'kurtuluş reçetesi' olacaktı, ama olmadı. Tutu hariç!..

Bugünkü kongrede birileri taşın altına elini koymazsa, 'başkansız, yönetimsiz bir kulüp mü?' olacağız.

İki ay sonra Valimiz yine 'bağış kampanyası mı' başlatacak?

Yine mi 'para toplayacağız...'

Taşıma suyuyla bu değirmen ne kadar daha dönecek?

Dönmez, dönemez, birilerinin sahip çıkması gerekir.

Vali Kaymak, Samsunspor'a 'kayyum atayan vali' olarak tarihe geçmemek, şanlı armanın 'kurtarıcı valisi' olabilmek için büyük çaba sarf ederken, bugün pası kime atacağı çok önemli.

Samsunspor için bugün 'kader günü'dür...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar