loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SAMÜ’YE ÖMÜ’DEN MEZUN DEKAN

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığına Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan Kırşehir Ahi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı ve Rektör Danışmanı Biyolog Prof. Dr. Ergin Kariptaş atandı.

Hayat Kırıkhan doğumlu Prof. Dr. Ergin Kariptaş, lisans ve yüksek lisans eğitimini mezun olduğu OMÜ Tıp Fakültesi’nde, Doktorasını ise İngiltere Newcastle Üniversitesi’nde tamamladı.

2003 yılında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’ne yardımcı doçent, 2009 yılında da Kırşehir Ahi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne doçent, 2016 yılında ise aynı üniversiteye profesör olarak atandı.

Prof. Dr. Ergin Kariptaş, 5 Temmuz 2019 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde düzenlenen “OMÜ Mezunlar Günü” etkinliğine de katılmıştı.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Ergin Kariptaş, önümüzdeki günlerde yeni görevine başlayacak.

Bir iddiaya göre Samsun Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp Fakültesi’ne dekan olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Özkan’ın ismini önerdi, YÖK ise Prof. Dr. Ergin Kariptaş’ı atadı.

Prof. Dr. Fatih Özkan, Samsun Tabip Odası Başkanı (2014-2016), Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak görevlerde bulunmuş, 2018 yılında yapılan 27. dönem milletvekili seçimi için 4 yıl sürdürdüğü görevinden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuştu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar