loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

‘SATTIM’ DEDİ, ALAN ‘KELEPİR’ ALDI!

Samsun İcra Dairesi görevlisi Mezat Salonu’nda 1000 liralık fiyat artırımında bulunan bir iş adamının teklifine, “var mı artıran” diye seslendi.

Satış değeri 7 milyon 850 bin lira olan ihaleye başka katılan olmadığı için İcra Dairesi görevlisinin “Sattım” sesi duyuldu.

Seyir Tesisi, 3 milyon 900 bin lira teklif veren İstanbul’da faaliyet gösteren bir iş adamına “kelepir” diye tabir edilen, değerinden çok aşağı bir fiyatla “haraç-mezat” satıldı.

Seyir Tesisi’nin bulunduğu arazi değeri 7 milyon 850 bin lira.

Arazi üzerinde işletmeye hazır restoran bulunuyor.

Yenisini yapsan 15 milyon liraya mal olur deniyor.

Seyir Tesisi gitti!

Söz konusu icradan satış haberi dünkü Hedef Halk Gazetesi’nin manşetinde yer aldı.

Atakum Belediyesi’nin elinden Yalı Kafe’den sonra Seyir Tesisi de alındı.

Samsun halkı bu iki önemli tesisten yoksun kaldı.

Atakum Belediyesi yaklaşık bir ay önce Seyir Terası Sosyal Tesisi’ne astığı dev bez pankartta tesisin icra ile satılığa çıkarıldığı belirtilerek, şu görüşlere yer vermişti:

“Atakum Belediyesi’nin personel yemekhanesi, koronavirüs hastalarına ulaştırılan yemeklerin ve adet olduğu üzere cenaze evi ile konuklarına ikram edilen yemeklerin yapıldığı, aşçılık kursu öğrencilerinin eğitim gördüğü, halka ikram edilen yemek bedelleri belediye meclis kararıyla tespit edilmiş olan bu sosyal tesis, icra mahkemesi kararıyla satılıyor. Bir tesisin kamu hizmet kurumu olması için daha ne gerekecek?”

Evet giden gidiyor!

Sadece Seyir Tesisi değil, belediyenin çok sayıda arsası da ödenmeyen borçlar nedeniyle “kelepir” fiyatına el değiştirdi.

Belediyenin kapısına 30 bin liralık, 70 bin liralık, 100 bin liralık borçlar nedeniyle icra memurları dayanınca yaptığı açıklamaları ile yerel ve ulusal basının manşetlerinden düşmeyen Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 7 milyon 850 bin lira değerindeki Seyir Tesisi’nin 3 milyon 900 bin liraya satılması karşısında sessiz kaldı!

Önceki dönemden kalma borçlarla devraldığı ve icra memurlarının haciz için eksik olmadığı belediyede borçları ödeyebilmek için “yapılandırma” yoluna gidilseydi kötü mü olurdu?

Taksitler halinde yapılacak ödemeler ile belediye icralarla, hacizlerle karşı karşıya kalmazdı.

İki gün önce Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu’na yapılan ihale ile Seyir Tesisi’nin yeni sahibi kim ve nereli?

Atakum Belediyesi bunu açıklarsa, ortada gizli-saklı bir şey kalmamış olur!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar