loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Savaş Otruş, Bursa Samsunlularının gücüne güç katıyor…

Savaş Otruş, Samdef-Bursa Samsun Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve aynı zamanda Bursa’da başarılı bir iş adamı olarak çalışmalarını sürdürüyor. STK yöneticisi olarak, insana dokunan çok sayıda etkinliğe imza atan Savaş Otruş; iş adamı kimliği ile de, çalışanlarına bir aile büyüğü şefkatiyle sahip çıkıyor.

Savaş Otruş, Samsun ile bağını olabildiğince sıcak tutarken, bulunduğu Bursa’ya da çok önemli katkılar sağlıyor. Otruş, gerek ekonomik hayatta ve gerekse Bursa’nın en kalabalık hemşeri guruplarından birisi olan Samsunluların Federasyon başkanı kimliğiyle, sosyal ve kültürel hayatta adından söz ettiren bir kişilik olarak öne çıkmaktadır. Savaş Otruş başkanımızın, bu çok yönlü kişiliği ile memlekete, millete hizmet noktasında, daha nice başarılara imza atacağına inanıyoruz.

Kısaca Savaş Otruş;

Savaş Otruş, 1962 yılında  Samsun - Çarşamba , Karabahçe Köyü’nde doğdu. Babası çiftçi, annesi ev hanımı ve 10 çocuğun yedincisidir. İlk,  orta,  lise tahsilini Samsun’da tamamladı. 2 yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. Askerlik sonrasında ilaç ve lojistik sektöründe 12 yıl çalıştıktan sonra Bursa’ya göç ediyor. Bursa’da farklı bir sektörde profesyonel çalışma hayatını sürdürüyor. Savaş Otruş, kauçuk sızdırmazlık elamanları konusunda iki firma kuruyor ve iki kardeşi ile beraber 20 yıldır üretim ve satış yaparak çalışmalarına devam ediyor. Üretim konusu, hem ithalatı önlüyor ve hem de ihracat yaparak Türkiye’ye döviz girdisi sağlıyor. Evli olan Savaş Otruş iki çocuk babasıdır.

Savaş  Otruş, 2011 yılında kurulan, Samdef-Bursa Samsun Dernekleri Federasyonu’nda genel başkan vekili olarak görev aldı.  2014 yılından bu güne kadar da genel başkan olarak görev yapıyor. 200 bin kadar Samsunlunun yaşadığı Bursa’da, kurulu 20 derneği tek çatı altında toplayan Samdef, kuruluş amaçlarına uygun olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Samdef farkı ile…

Savaş Otruş genel başkanlığında, Samdef adına; düzenli erzak dağıtımları, zor durumda olan ailelere ayni ve nakdi yardımlar, Çocuk Esirgeme  Kurumu ziyaretleri ve varsa ihtiyaçların karşılanması, huzur evi ziyaretleri, iftar programları, Bursa’da Samsun tanıtım günleri, Bursa basınına Samsun gezisi düzenlenmesi, Bayır Bucak Türkmenlerine  4  tır gıda yardımı, Doğu Guta’ya 3 tır gıda ve yatak battaniye yardımı gibi çokça yardım ve destek çalışmaları gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Bu arada son derece aktif çalışmalar yapan Samdef Genç lik  Kolları ve Kadın Kolları uyuşturucuyla mücadele, eğitim programları çeşitli kurs ve burs organizasyonları gerçekleştirmektedirler.

Savaş Otruş diyorki; “Çalışmalarımızda gerekli maddi desteği, aynı zamanda Samdef Federasyonu’muzun da üyesi bulunan Samgiad-Samsunlu Girişimci İş  Adamları Derneği üye ve hayırsever Samsunlular tarafından karşılanıyor. 

Özellikle,  Bursa’da yaşayan dul ve yetimlere el uzatılıp destek olmak, Federasyonumuzun temel düsturu “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” Hadis’inden hareketle, Bursa’da yaşayan hiç bir Samsunlu hemşerimizin yatağa aç girmemesi için çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar