loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SEÇİLMİŞİN YERİNE ATAMA

AK Parti teşkilatlarında bir şeyler oluyor ancak neler olduğunu kimse açıklamıyor. Bu bir şeyler genellikle kırsalı çok olan ilçelerde görülüyor da o bir şeylerin adı konulamıyor. Bir şeyler olan ilçelerden birisi de Yakakent. Bu ilçe kırsalı fazla olan kent merkezinde CHP ile yarışan bir parti.

Bu yarış iyi gitmiyor olmalı ki ilçe başkanı Ahmet Günel ve yönetimi süresi dolmadan istifa etti. Neden acaba var mı bilen kimse? Can ile canan arasında bir anlaşmazlık mı var? Yönetim il yönetimiyle mi anlaşamamıştır yoksa Belediye Başkanı ile mi?
İktidar partisi ilçe başkanı istifa ediyorsa altında ne aramak gerekir sorusunun yanıtını bu istifacılar verecek elbette. AK Parti istifa ile boşalan yere, hemen bir atama gerçekleştirdi. Yani bakanların seçilmişlerden yapılmadığı Türkiye’de parti il başkanlıkları da artık atanmışlara kaldı.

Kısaca demokrasinin dibine bir dinamit daha bırakıldı. Bu seçimler neden yapılıyor, neden insanların vergileri seçimlere harcanıyor ve yatırımlar durma noktasına geliyor, neden?
Kim mi başkan oldu sorusuna cevap basit, partinin kadın kolları başkanı Saliha Korkmaz atandı ve mazbatasını da aldı. Atananlara verilen mazbata ne anlama geliyorsa! Yakakent'e hayırlı uğurlu olsun, kadınların sesi bakalım nasıl çıkacak?

65 YAŞ ÜSTÜ

Türkiye’de bir şeyler oluyor da benim kalın kafam neler olduğuna bir türkü basmıyor.
Buyurun buradan yakın bakalım dumanı çıkacak mı? 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım sonlandırılıyormuş, çıkan söylentiler böyle.
Bir konuda bir söylenti çıkıyorsa kesin uygulanacaktır.
Bu konuda bir yasa teklifi var ve yerel yönetimler yasa teklifinde yer alıyormuş bu iş. Eğer bu 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım kaldırılacaksa bu doğrudan hak gaspıdır. Bu işin altından iktidar nasıl kalkacak bileniniz var mı?
Ben yaptım oldu mantığı artık mantıksızlığa dönüşmüş durumda. Bu insanlar yavaş yavaş uyanmaya başladı, iktidar bunu görüyor da gördüğünü hissettirmemeye çalışıyor.
Sayın Cumhurbaşkanı eskiden elli artı bir diyordu Cumhurbaşkanlığı seçilebilme şartını, şimdilerde yüzde kırk bandına çekmek istiyor galiba. Zam üzerine kurulu politikalar üretenlerin artık yola çıktıklarının işaretidir bu, hangi yola mı artık onu da siz bulun.
Ekmekle oynandı, ahlakla oynandı, din kisvesi altında bazıları çıktı ‘sosyal medyada genç kaynanaya şehvet uyandırır’ ifadeleri kullanıldı, bunları söyleyenler yargılanmadı.
Bunlar CHP iktidar olsaydı da söylenseydi ya bazı insanlar ellerinde satırlarla kafa kesmeye kalkardı.
Keser döner sap döner gün gelir hesap döner deniliyor ya o satır bir gün başka ellerde başka kelleleri de kesebilir, burası Türkiye, burası dünya her an her şey değişebilir. Bu bir tehdit değil sadece uyarıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar