loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SEYİR TESİSİ’NE VE RTE BULVARI’NA ‘ALKOL’ İZNİ YOK

Samsun Valiliği, Atakum Belediye Meclisi’nin aldığı Atakum Belediyesine ait Seyir Tesisi ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın alkollü işyeri açma ruhsatı alınabilecek bölge statüsüne kavuşmasına olanak tanıyan kararı onaylamayarak, belediyeye iade etti.

Atakum Belediye Meclisi'nde, Sinop-Ankara şehirlerarası yolunu birbirine bağlayan, okullar bölgesi olması nedeniyle de araç trafiğin yoğun olduğu Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinde bulunan Atakum Belediyesi’ne ait Seyir Tesisi’ndenİlkadım İlçe sınırına kadar olan bölgenin, alkollü işyeri açma ruhsatı alınabilecek bölge statüsüne getirilmesi kararına Valilikten izin çıkmadı.

Valilik, Seyir Tesisi ile Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın alkollü alan statüsüne kavuşmasına olanak tanıyan meclis kararını “Söz konusu alanın okullar bölgesi olması, araç trafiğinin yoğun olarak yaşanması, asayiş ve güvenlik açısından yaşanacak sorunları” gerekçe göstererek belediyeye iade etti.

Belediye Başkanı Cemil Deveci başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nde Atakum Belediyesi’ne ait Seyir Tesisi’nden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinden İlkadım ilçe sınırına kadar olan bölgenin içkili yerler bölgesine dahil edilmesi önerisi görüşülerek kabul edilmişti.

Yapılan oylamada söz konusu bölge CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin kabul oylarıyla yeni statüsüne kavuşmuş, alınan meclis kararı ile Atakum Belediyesine ait Seyir Tesisi de alkollü işyeri ruhsatı alabilecek duruma gelmişti.

Kararla, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinde restoran, kafeterya, lokanta, bar gibi işletme açmak isteyenler ruhsat alabilecekti.

Valiliğin aldığı karar doğru.

Çünküvirajlı yolları olan ve trafiğin de yoğun olmasının yanı sıra, hızda sınır tanımayanların her gün kazalara davetiye çıkardığı Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda Seyir Tesisi’ndenİlkadım İlçe sınırına kadar olan bölgede açılacak alkollü işletmeler nedeniyle trafikte yaşanacaklara alınacak polisiye önlemler bile yeterli olmazdı.

Atakum Belediyesi tarafından işletilen Seyir Tesisi’ni ise belediye yönetiminin alkollü işletme statüsüne kavuşması halinde satmak istediği de öğrenildi. Bilindiği üzere kamusal alanlarda alkol alınması yasaklanmıştı. Belediye, Seyir Tesisi’nin bir bölümünü alkol alınabilen işletme haline getirmek istiyordu.

Atakum Belediyesi, Seyir Tesisi ve Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın bulunduğu güzergahta “alkol” konusunda yeni bir düzenleme yaparak belediye meclisine getirecek mi, bunu önümüzdeki günlerde anlayacağız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar