loading...
Samsun
DOLAR8.4017
EURO10.0273
ALTIN489.06
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SINIR ÖTESİ VE ŞEHİTLER

Ordumuz sınır ötesinde savaşıyor mu diyeceğim yoksa temizlik yapıyor mu? Bazıları savaşıyor diyor ancak ben bu kelimeyi kullanmayacağım, çünkü savaş iki devlet arasında yapılır. Karşımızda bir devlet var da biz mi bilmiyoruz?

Karşımızda aslında bir devlet değil birçok devlet var da derinden çalışıyorlar, teröristlere sahip çıkıyorlar. Ancak resmen bakıldığında Ordumuz sınır ötesinde temizlik yapıyor. Şahsen bu harekâtı sonuna kadar destekleyenlerden birisiyim. Çünkü orada temizlik yapılınca Türkiye’yi neredeyse işgal etmiş ve her türkü suça karışmış durumdaki Suriyeliler kendi memleketlerine gidecekler deniliyor.

Buna inanmak istiyorum ancak gideceklerini de sanmıyorum, çünkü burada ekmek elden su gölden yaşıyorlar. Sınır ötesi harekatımızı desteklemeyen ve eleştiren başta Suudi Arabistan olmak üzere Avrupa’daki terör yandaşlarını da kınıyorum.

Aslında benim kınamam yetmiyor bunu devletin yapması gerekir.

Başta ABD üstlerinin kapanması gerekir, havaalanlarından ve karadan teröristlere silah sevkiyatı yapmaları engellenmelidir.

Bu nasıl perhiz nasıl bir lahana turşusu anlaşılmıyor, adamlar Amerikan silahlarıyla bize ateş açıyor, bu silahları Amerika adamlara bizim topraklarımızdan gönderiyor.

Hadi ABD Türk halkını geri zekâlı falan sanıyor da Türkiye Cumhuriyeti’nin başkanlık sisteminin başında olanlar da mı aptal sanıyor kendi milletini?

Bir dönem artık sınır ötesinden şehitler gelmeyecek diyenler kafalarını şimdi kuma mı gömdüler, gelen şehitleri görmüyorlar mı, vatanımızın sınırları içine atılan bombalarla vatandaşlarımızın can vermesini görmezden mi geliyorlar. Beyler, Ankara’da oturup planlar yapmakla savaş kazanılmaz hadi gitseniz ya cepheye.

Kendini Atatürk yerine koyanlar, Mustafa Kemal cepheden cepheye dolaşıyordu vatanı kurtarmak için. Sizin gibi masa başında oturup askeri şehit olmaya veya gazi olmaya sürmüyordu.

Madem vatanı seviyorsunuz gidin cepheye siz de şehit olun ya, korkuyor musunuz yoksa ölümden?

Sınır ötesinden yaralılar, içeriye atılan top mermileriyle şehit olanlar var, unutmayın bunu. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur asla aklınızdan çıkarmayın, çünkü o mermiler gün gelir sizi de bulabilir.

 

NELER OLUYOR?

Samsun’da neler oluyor anlayabiliyor musunuz, ben anlayamıyorum da. Otobüs ücretlerine zam, trene zam, elektriğe zam, elma armuda zam, dışarıdan devşirilen üst düzey yöneticilere üst düzey zamlı maaşlar.

Zam yağmuru var, oysa vatandaş güz yağmurlarını bekliyordu, esnaf satış bekliyordu, vatandaşın cebinde para kalmayınca esnaf da sinek avlamaya başladı. Beyler, Samsun’un ekonomisi üretim yapamıyor, sadece tüketicilerin maaşlarıyla esnaf ayakta durmaya çalışıyor.

Bu ekonomik sıkıntılar içinde iktidar emekli maaşlarını önümüzdeki aylarda ödeyemez duruma gelirse ne olacak merak ediyorum.

Acaba birileri insanları aç bırakarak birbirlerine saldırmalarını hırsızlıkların talanın artmasını yani ülke içinde kargaşa çıkmasını mı arzuluyor?

GÜNÜN SÖZÜ

Yanlış anlayanlar tarafından söylenen bir doğrudan daha kötü hiçbir yalan yoktur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar