loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SİNOP SAHİLLERİ ÇOK GÜZEL OLDU

Sinop Belediyesi, 23 Haziran’da İstanbul’da yapılacak belediye başkanlığı seçimi öncesi sosyal medya hesabında Belediye Başkanı Barış Ayhan imzası ile şöyle bir duyuru paylaşmıştı:

“Bakın burası çok önemli. ‘Hiçbir şey olmasa bile aslında, kesinlikle bir şeyler oldu’ diyen zihniyetin ülkemizde oluşturduğu hukuk kirliliği sebebiyle plajlarımızdaki ‘Bahar Temizliğimiz’ 23 Haziran tarihine kadar devam edecektir. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımızı 24 Haziran itibariyle şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Her şey çok güzel olacak.”

Sinop Belediyesi sosyal medya hesabında 23 Haziran’da yayımladığı mesajında da şu ifadelere yer yerdi:

“Bugün temizliği bitecek olan plajlarımız yarından itibaren tüm İstanbullulara açık. ‘Bahar Temizliğimiz’ 23 Hazirana kadar devam edecektir. 24 Haziran itibariyle İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımızı Sinop’ta ağırlamaktan mutluluk duyacağız.”

*****

Gelelim Samsun sahillerine.

Samsun Valiliğinin “Çatalçam-Taflan dahil tüm plajlar için denize girilebilir” açıklaması üzerineSAMÇEPharekete geçti.

SAMÇEP, valiliğin yaptığı açıklama üzerine bileşenleri olan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan ve Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Osman Nuri Pilgir ile yayımlanan raporları da denetleyerek söz konusu bölgelerde gözlemlerde bulundu.

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, önce teşekkür etti, sonra kaygılarını bildirdi:

“Raporu veren laboratuvar ve raporun içeriği konusunda şüphemiz yok, Sayın Valimize ve sesimize duyarlılık gösteren kamu yönetimine de teşekkür ederiz.

Ancak kaygımız şudur ki; alınan önlemler kalıcı olmayabilir. Bu nedenle deniz suyu numune ölçümleri daha sık periyotlarla yapılarak yayınlansın, sorun görülen durumlarda gerekli önlemler alınsın. Sorunun nihai çözümü için de gerekli adımlar atılsın istiyoruz.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar