loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SİYASET DIŞI

20 Ocak 1989 Türk Futbolunun ve Samsunspor’un en acı günüdür.
Bu tarihte Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı sabah saat 9.30 sularında Samsun’un otobüsünün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında Samsunspor üç oyuncusunu, teknik direktörünü, şoförünü kaybetmişti. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomiç ise Yugoslavya'da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etmişti.
Sonrasında neler oldu?
Samsunspor 1988-89 sezonuna devam edemedi, sezonun sonuna dek tüm maçlarda hükmen 3-0 mağlup sayıldı Ancak federasyon tarafından sağlanan özel statü ile ligde bırakıldı ve o sezon ligin "Onur Şampiyonu" ilan edildi.
Bir süre sonra Samsunspor, kırmızı ve beyaz olan renklerine kaybettiği isimlerin anısına siyah rengini de ekledi.
Bu olayı Samsunspor’u bu günlere getirenler belki utanırlar diye anlattım.
Özellikle İsmail Uyanık’tan sonra göreve gelen başkanlar ve yöneticiler maalesef kazayı unuttular herhalde ve futbol şehitlerimize onları sadece mezarları başında anmak olarak değer gösterebildiler.
Pazartesi günü futbol şehitleri yine mezarları başında anılacaklar.
O anma töreninden iki gün önce Samsun’da partisinin belediye başkanlarını açıklamak için gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın futbol şehitlerini anıp anmayacağını merak ediyor.
Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Futbola ve spora düşkünlüğü biliniyor, konuşmasında Samsunspor’a başsağlığı dileyeceğini de umut ediyor.

Samsun siyasetine bu iki kelime girerse şaşırmamak gerekir. Cumhur İttifakı’nın Samsun MHP Milletvekili Erhan Usta üzerinden gündemde…
Erhan Usta, “Ak Parti’nin Samsun’da MHP’ye ihtiyacı yok” diyen AK Parti  Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’a tepki göstermiş, 
MHP’nin Samsun’da oyun arttırdığını ancak hakkının yenildiğini dile getirmişti.

Bilemiyorum da iş Disiplin Kurulu tarafından ihraca kadar gitti. Şimdi ne olacak?
Bu ihraç Samsun’da bütün dengeleri değiştireceğe benziyor.
Usta, Millet İttifakı’na yanaşacak mı, yanaşırsa İYİ Parti’den mi aday olacak CHP’den mi, yoksa bağımsız mı seçime girecek? Daha önemlisi de seçime girecek mi? 

Unutmadan hatırlatayım evinizde sizden başka oturan var mı bakmaya da unutmayın sakın.

GÜNÜN SÖZÜ
Biz istiyoruz ki bu memlekette yapılan her iş, üç beş kişinin çıkarına değil, bu toprakları dolduran milyonların yararına olsun. (Sebahattin Ali)
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar