loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SİZE BİR MASALIMIZ VAR

Türkiye’nin tanıdığı Samsun’un masalcı dedesi Cemalettin Etli Kavaklıgil’in pabucu dama atılacak gibime geliyor.

Çünkü rakipleri ortaya çıktı!

Hatta Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç kendini “Sait dede” ilan ederek masal anlatmak için “varım” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci de, her ne kadar masal anlattığı çocuklara kendini “Cemil dede” olarak tanıtmamış olsa da, masal anlatmaya “Makamdan Masala” projesi ile başlayarak iddialı olduğunu gösterdi.

İlk masal okumaya başlayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci oldu.

Cemil Deveci, Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından hayata geçirilen “Makamdan Masala” projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine makam odasında “Kütüphane” ile “Dağ Evi ve Deniz Kızı” isimli masalları okudu.

Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından, kitap okumanın meslek edinmek için önemine farkındalık kazandırmak ve öğrencilerin meslekler ile sorumluluk alanlarıyla ilgili bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Makamdan Masala” projesi kapsamında, Okul Müdürü Sema Ateş, Sınıf Öğretmeni Sevilay Özata ile öğrencileri Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’yi ziyaret etti. Başkan Deveci’yle birlikte makam odasında yer minderlerinin üzerinde oturarak gerçekleştirilen kitap okuma saatinden sonra minikler merak ettiği soruları da sordu.

İkinci masal okuyan kişi de OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç oldu.

OMÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) Bölümü öğrencileri, Çarşamba Anafartalar İlkokulu paydaşlığında geliştirdikleri “Size Bir Masalımız Var Çocuklar” başlıklı sosyal sorumluluk projesiyle çocukları, masalların büyülü dünyasına davet etti.

Miniklerin hayal dünyasını zenginleştirmesi ve düşünce kabiliyetlerini geliştirmesinde büyük bir rolü olan masalları minik öğrencilerle buluşturan RTS Bölümü öğrencilerinin bu anlamlı projesine gönüllü olarak destek veren Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç İletişim Fakültesi Stüdyosu’nda program çekimine katılarak Çarşamba Anafartalar İlkokulunda eğitim gören çocuklara masal anlattı.

“Sait Dedenizden size bir masal” diyerek minik öğrencilerin heyecanına ortak olan Rektör Bilgiç, “İyi Kalpli Adam Kötü Kalpli Adam” adlı masalı, kendisini ilgiyle dinleyen öğrencilerle paylaştı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar