loading...
Samsun
DOLAR8.3521
EURO9.9353
ALTIN486.52
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SORUNU YÖNETİMDE ARAYIN

Samsunspor zirve yolunda Giresunspor ile karşılaştı. Karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Bu skora sevinenler de oldu üzülenler de, ancak sanırım Kırmızı-Beyazlı ekibin Giresun’dan beraberlikle dönebilmesi başarısızlık değildir.

Karşılaşmanın yağmur altında oynanıyor olması Samsunspor için olduğu kadar ev sahibi takım için de aynı ölçüde dezavantajdır.

Samsunspor zirve yolunda küçük de olsa yara almıştır. Oyunun başlangıcından itibaren Samsunspor’un rakip kaleye, kaleciyi rahatsız edebilecek bir şut attığını gören var mı?

Takım eksik miydi, hayır, 90 dakika boyunca rakip kaleye kaç kez gidilmiş ve kaç şut atılmıştır? Bırakın gol pozisyonuna girebilmeyi Giresunspor kalecisini rahatsız edebilecek bir baskı bile kurulamamıştır.

Samsunspor'da bir düşüş olduğu gerçektir. Son üç haftada üç beraberlik alabilen takımın şampiyon olabileceğini düşünmek hayalperestliktir.

Zirve yarışında yol alabilmesi ve ipi göğüslemesi hayalcilik olmamalıdır. Bunun için de Samsunspor yönetimi öncelikle “biz nerede yanlış yaptık” sorusunu sorup yanıtını vermesi gerekir.

Hem şampiyonluk hedefi koyacaksınız hem de rakip kaleye gidemeyeceksiniz. Bir başka konu da futbolcuların karşılaşmalara psikolojik ve güç olarak hazırlanamamış olmasıdır.

Samsunspor transferler yaptı mı yaptı. Demek ki yeterli maddi olanağa sahipti bunun için. Sorun maddiyatta değilse nerededir peki?

Transferler kim tarafından yapılmıştır, alınan futbolcular takıma hangi ölçüde uyum sağlayabilmiştir? 

Samsunspor’un geleceğini yapılandırıyoruz diyenler, hedefi yüksek koyanlar, çıtayı yükseltmeden takımın bugününü de düşünmek zorundadır.

En önemli sorun takımın gol kısırlığı çekmesidir. Yöneticilerin Samsunspor’un önüne geçmesi bu şehrin takımına zarar vermektedir.

O zaman bırakım da takımla ilgili konuşmaları yöneticiler değil de teknik kadro yapsın.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar