loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SOYGUNA DUR DİYELİM

Change.org dünyada 200 milyon Türkiye’de 10 milyonu geçen kullanıcı sayısıyla günümüzün en büyük sosyal değişim platformu.

Change.org’da her yıl yüzlerce kampanya başarıya ulaşıyor.

Sosyal değişim platformu Change.org amacında; “Her gün daha çok kampanyanın başarıya ulaştığı, kimsenin kendini çaresiz hissetmediği, her yıl daha çok kişinin ülkesinde, yaşadığı şehirde, mahallesinde, sokağında görmek istediği değişim için harekete geçtiği bir dünya hayal ediyoruz.” diyor.

Ve bunu takipçilerinin yardımı olmadan yapamıyor.

Change.org’da büyük bir dayanışma sergileniyor.

Başlatılan bir kampanya daElektrik dağıtım şirketlerinin dağıtım bedeli adı altındaki soygununa dur diyelim” şeklinde oldu.

Kampanyaya Change.org üzerinden imza verenlerin sayısı kısa sürede 100 binleri aştı.

Change.org sitesinde takipçileriyle paylaştığı imza kampanyasında şu ifadeler yer aldı:

“Yıllardır dağıtım bedeli açma kapama kayıp kaçak bedeli adı altında alınan ücretler çok yüksek ve gelen zamlar karşısında aldığımız maaşlar yetmez oldu.

Bu soygundur, bu bizleri zor durumda sokuyor. Kullanılan elektrik bedelinin yarısı kadar dağıtım bedeli geliyor. Artık ödeme zorluğu çekiyoruz. Devlet, satın alındı bu hatları devlet yaptı ve dağıtım bedeli diyor.

Elektrik şirketleri bizden alıp devlete ne kadar vergi veriyor merak içindeyim... 

Bu ekonomik kriz içerisinde dağıtım bedelinin kaldırılmasını talep ediyorum.

Saygılarımla.”

İmza kampanyasına destek vermek isteyenler, yada herhangi önemli bir konuda kampanya başlatmak isteyenler Dünyanın değişim platformu Change.org’u tıklayarak bu amacına ulaşabilirler.  Kampanyaların nasıl başarıya ulaştığını da takip edebilirler.

Elektrik dağıtım şirketlerinin dağıtım bedeli adı altındaki soygununa dur diyelim” demek istiyorsan Change.org’utıkla ve bir imzada sen ver!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar