loading...
Samsun
DOLAR8.5216
EURO10.1106
ALTIN494.4
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SÖYLE YALANI ÖPEYİM İNANANI

Yerel Yönetim Seçimleri için adaylar belirlenip açıklanıyor. AK Parti adayını açıkladı, Mustafa Demir.

Ve ilk açıklaması da Samsunlunun oylarına ipotek koymak oldu. AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir ne dedi:

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun ve ilçelerinden yüzde 85 oranında oy beklentimiz var.

Bu açıklama muhalefetin de eleştirilerine yol açtı.

Muhalefet, "Demir Samsun'u çok bilmiyor ya ondan söylemiştir" cümleleri sarf ettiğini söylediler. Demir seçimlerde yüzde 85 oy alacağını iddia ediyor.

Çok sevdiğim bir söz vardır:

Söyle yalanı öpeyim inananı.

FİYATLAR VE ENFLASYON

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak enflasyonun düşüş eğiliminde olduğunu söylemiş. Bu rakamları, herhalde kendisine verilenlere göre ifade etmiş. Hazine tarafından anlamam ancak piyasalardan iyi anlarım. Yanlış anlaşılmaya ekonomi veya maliye okumadım ancak çarşı pazarda çok dolaşırım.

Sayın bakana göre enflasyonda düşüş varmış, çok güldüm çok. Bu sonuca yanlış rakamları doğru toplaması sonucu varmış olmalı.

Dolar düşmüş tamam da köprü geçişleri neden düşmedi. Doğalgaz, su, elektrik fiyatları neden düşmedi? Maliye Bakanı bir de bu konuda açıklama yaksa bakalım vatandaş kendisine inanacak mı yoksa inanıyor mu görünecek?

GÜNÜN SÖZÜ

Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp, hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir. (Albert Einstein)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar