loading...
Samsun
DOLAR8.5569
EURO10.1412
ALTIN496.15
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SÖZLERİNİ KİM TUTMADI

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Konya’da yaptığı konuşmada aba altından sopa gösterdi.

Cumhurbaşkanı "'Ulaşımda, süte, internete her şeyi bedava yapmaktan, işçi çıkarmayacaklarına kadar vermedik söz bırakmadılar. Şu anda çıkarıyorlar. Bu olaylar karşısında bizim de yapacaklarımız var. Üstelik Bay Kemal 'Namus sözü' diyordu. 15 Temmuz'a tiyatro diyenler, seçim döneminde tiyatro oynamışlar” dedi.

AK Parti Genel Başkanı’nın bu açıklaması beni biraz gerilere doğru getirdi. Neymiş CHP adayları verdikleri sözleri yerine getirememişler. Ağzı olan konuşuyor işte, insana 17 yıldır AK Parti’nin oyları alıp iktidarda kalması halinde terörü bitireceğiniz yolunda söz veriyordunuz. Ne oldu Türkiye’de terör bitti mi?

Bir başka soru da bu terör neden hep seçim öncesinde azıyor da seçim sonrası kesiliveriyor acaba? Yoksa terörü yapan güçlerin arkasında olanlar, muhalefette olmayanlar mı?

AK Parti Genel Başkanı “Kazanan AK Parti’li olmayan adaylar sözlerini tutmuyorlarmış da koltukta oturan AK Parti’li Belediye Başkanları sözlerini tutuyorlar mı acaba?

Madem Cumhurbaşkanı takip edeceğiz diyor, acaba AK Parti’li belediye başkanları da takip edilecek mi? Aynı yolu hizmet süreleri boyunca en az üç kez asfaltlayan belediye başkanları hakkında soruşturma açılacak mı?

Öyle ya zamanında planlamasını yapamadılar veya yandaşları kayırdılar, aklıma başka soru gelmiyor.

AK Parti’li Belediye Başkanları da topun ağzındalar herhalde, görevlerini yerine getiremedikleri için değil de yorgunluk nedeniyle görevden alınabilirler belki de, belli olmaz. Çünkü önemli olan iktidarda kalabilmektir, partinden de olsa incinip incinmediğine bakmak değildir.

Sadece CHP’li Belediyelerin “Verdikleri sözleri tutmuyorlar” deyip suçlanması etik değildir. Etik olmayan, kendi partinden olup da 17 yıldan beri yapılamayan işlerin neden yapılamadığının hesabını sormaktır.

Bunun böyle olacağı seçim öncesi ortadaydı Sayın Cumhurbaşkanı “Seçimi kazansanız bile hizmet yapamazsınız” diyerek “Muhalefetten seçim kazanan Belediye Başkanlarına hizmet yaptırmayacaklarının” uyarısında da bulunmuştu.

Oysa Devlet Adamlığı, hizmet yaptırmamak değil hizmet yapabilmeleri için muhalefette de olsa belediye başkanlarının önlerini açmaktır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar