comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3304
EURO10.0553
ALTIN480.47
HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

Mail: ref55gokbilgin@gmail.com

Suat Arslanboğa ve Mehmet Ali Akkor tiyatrosu

Adana Demirspor- Balıkesirspor
Müsabakanın hakemi Suat Arslanboğa 7 sene önce Malatya bölgesinden Eskişehir bölgesine dosyasını aldırdı. Süper Lig’de sayısızca maçlar yönetti TFF'de profesyonel hakemlik anlamında sözleşmesini feshedilmesi ile alakalı olan Beşiktaş - Başakşehir (2019) maçı akıllardan hiç çıkmadı. Tekrar Süper Lige de görev alması yaklaşık 5 ay sürdü. Yine 25 Şubat 2013’te Trabzon 1461-Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında Fenerbahçeli bir oyuncudan hakem soyunma odasında forma istemesi ve alması spor gündemine bomba gibi düşmüştü hatta dönemin Merkez Hakem Kurulu başkanı Zekeriya Alp bu durumla ilgili basın açıklaması yapmak durumunda kalmıştı. Şimdi gelelim Samsunspor’u doğrudan ilgilendiren Adana Demirspor - Balıkesirspor müsabakasındaki hakem hatalarına...

Hata 1 (1. Perde)
38. dakikada Adana Demirsporlu Okan Alkan’ın  Balıkesirsporlu Cemal Kızılateşe top için mücadele ederken aşırı kuvvet ile ve rakibinin güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde ayak tabanını kullanarak önden kayarak yaptığı hareket tartışmasız kırmızı karttı. Ancak hakem sarı kartla değerlendirdi!!!
Hata 2 (2. Perde)
Adana Demirspor bir sıfır önde iken 61. dakikada Adana Demirsporlu Okan Alkan'ın kalecesine geri pas hatasını iyi değerlendiren Balıkesirsporlu Manaj topu ağlara gönderdi. Ancak müsabakanın 1 nolu yardımcı hakemi Mehmet Ali Akkor pozisyonun ofsayt olduğunu belirtti ve bayrağını kaldırdı. Fakat pozisyonun başlangıcında Maraj'a atılan top Adana Demirsporlu Okan Alkan'dan gelmişti. Skandal niteliğindeki bu hata hem hakemi hem MHK'yi hem de benim de son on senesini Süper Lig yardımcı hakem olarak bulunduğum camiayı çok zora soktu. Ancak müsabakanın hakemi Suat Arslanboğa çok basit olan bu pozisyonu rahatlıkla çözebilir,  resen  pozisyonu oynatarak yardımcı hakemin hatasını düzeltebilirdi. Bu tecrübeye sahip olan Suat Arslanboğa bunu da yapamayarak yardımcı hakem ile beraber ikinci bir skandal karara ortak olmuş oldu.
Hata 3 (3.Perde)
88. dakikada maalesef gene 1 Nolu yardımcı hakem Mehmet Ali Akkor  Adana Demirspor'un sondan ikinci savunma  oyuncusunu hizalayamaması, doğru yer alamaması sonucunda Balıkesirspor’un ikinci net golünü ofsayt bayrağı çekerek iptal etmiş oldu.
Sonuç olarak TFF 1 Ligin bitmesine 2 hafta kala üç büyük şehrin kaderini etkileyebilecek bu önemli müsabakada Orta hakem olarak Süper Ligden bir atama yaparken yardımcı hakem olarak hiç Süper Lig’de tecrübesi olmayan Mehmet Ali Akkor'u atamak ne kadar doğru siz futbolseverlere bırakıyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar