loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SUÇA KARIŞAN YABANCILAR

Hangi amaçla ve neden Türkiye’ye getirildikleri konusunda çeşitli iddialar ortaya atılan yabancıların katıldıkları çeşitli adli olayların artması dikkat çekiyor.

Samsun’un çeşitli bölgelerinde gettolar kuran özellikle Suriyelilerin, katıldıkları darp ve yaralama olaylarının araştırılmasıyla gerçekler görülecektir.

Misafir dedik bağrımıza bastık da misafirler de misafirliklerini bilsinler artık. Yaşlılar ve çocuklar sokaklarda terör estirip gibi gezen yabancılardan korkuyor ve tedirgin oluyor. Bu korku ve tedirginliğin bir başka boyuta doğru dönmesinden korkuluyor.

Yabancıları çeşitli suçlara katılmasının önlenmesi için çözüm üretmek gerekir. Tabi bu çözümü de iktidar üretecektir.

İl çözüm suça karışan yabancıların sınır dışı edilmesi halinde suçlarda büyük ölçüde azalma görüleceği kaçınılmazdır. O zaman da  benim insanım kendi ülkesinin sokaklarında daha güvenli dolaşabilecektir. 

Bu gerçekten isteniyorsa, korku imparatorluğu kurulmak istenmiyorsa tabi…

 

HAYALLER VE GERÇEKLER                                            

Yerel yönetim seçimleri yaklaştıkça siyasi partilerin adayları belli oluyor. Bu arada adayların da vaatleri söylemlerde yer buluyor, hem de adayların kendi ağızlarından.

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, “Samsun'u uçurmaya hazırlanıyorum. Allah'ın izniyle Samsun'u hayallerin ötesine taşımak azmimdir, kararlılığımdır” demiş. Demiş de bu hayallerinin ne olduğu konusunda bir açıklama yapmamış.

Millet İttifakı'nın ortak adayı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı önünde vatandaşlara seslenirdi. Tekin, Samsun'u Türkiye'nin sayılı illerinden birisi haline getireceğini ifade etti.

Tamam, da bunu nasıl yapacağını neden söylemedi acaba? Oysa seçmenler adayların birebir ağızlarından yapacaklarını, projelerini duymak istiyorlar. Kime inanacaklarını söyledikleri projeleri hangi kanyaklarla yapabileceklerini de duymak istiyorlar.

Adayların konuşmalarında vatandaşa proje ve kaynak göstermeleri gerekiyor herhalde.

Büyükşehir belediyesi olarak, çevre düzenlemelerinin dışında su fiyatlarını ucuzlatmak gibi bir projeleri var mı?

Otobüs ve hafif raylı sayısını arttırmak hatta ucuzlatmak düşünceleri arasında mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dinke mimari yerine yatay mimariyi hangi ölçüde uygulayabilecekleri projeleri içerisinde mi?

En önemlisi de şeffaf bir belediyecilik yapabilecekler mi, yan ihaleler halkın gözü özünde yapılabilecek mi yoksa ihaleler ve ihaleyi alanlar kapıların arkasında yapılıp yandaşlara verilecek mi?

Bu şehrin insanları artık hayallerle değil gerçeklerle yaşamak istiyor, verilen sözlerin yerine getirileceği günleri bekliyor.

Büyükşehir Belediyesi uzun zamandır AK Parti tarafından yönetiliyor, aynı dönemde verilen tersane yapılıp 15 bin kişiye iş verileceği sözlerinin neden tutulmadığını ve seçimlere kadar verilecek sözlerin tutulup tutulmayacağını halka anlatabilecekler mi?

GÜNÜN SÖZÜ

Yemini çok olan toplumun yalanı da çok olur. (Vondel)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar