loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

SURİYELİLER GÖNDERİLSİN

Türkiye’nin demografik yapısının değiştirilmesi amacıyla savaş bahane edilerek bir proje sonucu Türkiye’ye gönderilen, sözüm ona iktidar tarafından savaştan kaçarak sığınanlar olarak anlatılan ve çeşitli suçlara karışan hatta bayram tatillerini geçirmek için Suriye’ye giden Suriyelileri Türkiye’de bazı belediyeler istemedikleri için sınır dışı etme yarışına giriş durumdalar.
Samsun’da da Suriyeliler var, savaştan kaçtıkları söylenen eli silah tutabilecek tipte insanlar bunlar. Özellikle Çiftlik Caddesi ve arka sokaklarında açtıkları Arapça yazılı tabelalarla dikkat çeken işyerleri denetleniyor mu bilmiyorum da denetlenmeleri gerektiğini düşünüyorum.
Vergi alınıyor mu bu işyerlerinden, alınmadığı söyleniyor. Suça karışıyorlar mı, karışıyorlar, bular polisin kayıtlarında da görünüyorlar. Misafir tamamda misafir de misafirliğini bilecek. İktidar partisinin belediyeleri tarafından sınır dışı edilemezler peki muhalif belediyeler tarafından elbet sınırdışı edilebilirler. Örnekleri de günden güne artıyor, bazı belediyeler bunları yapıyor.
Samsun’da İlkadım ve Atakum Belediyeleri iktidar destekçisi değiller, MİLLET ittifakının başkanları konumundalar.
Soru şu: Neden suça karışan Suriyelileri sınır dışı etmiyorlar? Böyle bir yetkileri yoksa en azından belediye sınırları içinde oturma izni kendilerine verilmeyebilir.
Önce belediyeler tarafından sonra da iktidar tarafından gönderilmeleri gerekiyor, artık Türk vatandaşı bu yükü kaldıramıyor.
Artık evinize dönün

KAZIK VATANDAŞA
KDV ( Katma Değer Vergisi) ilk gündeme geldiğinde uygulamaya başlanınca “Kazık Daima Vatandaşa” olarak isimlendirilmişti. Ve bu durum yine gündemde, Siyasi iktidar kamu çalışanlarını yine zora sokacak kararlar aldı.
Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız bu konuda bir açıklama yaptı ve vatandaşı bilgilendirdi.
Açıklama aynen şöyle, aman dikkatli okuyun, İstanbul’da sandığa gidecek olan yakınlarınıza da okumayı ihmal etmeyim.
" Siyasi iktidarın vergi tutarını düşük tutması nedeniyle kamu çalışanları, Haziran ayından itibaren yüzde 20’lik vergi dilimine girecek ve daha fazla vergi verecektir. Uygulanan gelir vergisi oranının yükselmesi, aylık net maaşının azalmasına yol açacak, kamu çalışanlarının Haziran ayında eline geçen ücret düşecektir.
2018 ve 2019 yıllarını kapsayan sözde toplu sözleşme görüşmesine göre 2019 Temmuz ayında devlet memurları %5 zam ve enflasyon farkı alacaktır. Kamu çalışanlarının ücretlerdeki artışlar, daha zam cebine girmeden artan vergiyle geri alınacaktır."
Artık bıçak kemiğe dayandı, İktidar insanları İstanbul seçimlerine yoğunlaştırarak bu uygulamaları es geçirtmek için çalışmamalı.
Çünkü İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu kazanırsa sıra Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tartışılmasına gelebilir.
Acaba Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aniden kendisini geri çekmesinin altındaki neden bu mu?
Sahada olunca İmamoğlu’nun seçimi kazanması durumunda Erdoğan mı yenilmiş olacak

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar