loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

SUYU OLMAYAN KÖY

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline ise yüzde 150 zam yaparak zammın her ay TÜFE oranında güncellenmesi kararı almıştı.

Su zammı yargıya taşındı.

Samsun Barosu'na kayıtlı Av. Arzu Sabuncu ve Av. Buğra Genç, Samsun 2. İdare Mahkemesi'ne verdiği, dava dilekçesinde vatandaşı ezici su zammının iptali gerekçeleri arasında seçim öncesi yüzde 15 indirim yapılıp, sonra yüzde 25 gibi yüksek zam uygulanarak vatandaşın kandırıldığına vurgu yaparak, “Temel ihtiyaç olan suyun siyasete alet edilemeyeceğini” belirtti.

Av. Sabuncu ile Av. Genç açtıkları dava ile 572 bin 226 abonenin sesi olarak haklarını savunacak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir Başkanlığında toplanan SASKI Yönetim Kurulu Belediye Meclisi’ne sunduğu “zam” teklifiniCumhurbaşkanı Erdoğan’ın koyduğu “Yolu ve Suyu Olmayan Köy Kalmayacak” hedefleri doğrultusunda yapmış!

SASKİ Yönetim Kurulu tarafından 16 Mayıs 2019 tarihinde alınan kararı şöyleydi:

“Gerekçedeki bilgilere istinaden; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Yolu ve Suyu Olmayan Köy Kalmayacak’ hedefleri doğrultusunda, sorumluluk sahamızda bulunan Samsun merkez ve 2014 yılında 6260 sayılı Kanun ile Büyükşehir sınırlarımıza dahil edilen ilçe, belde ve mahalleler de dahil olmak üzere;

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar