loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

TAM AZİZ NESİN’LİK!

CHP İl Başkanlığı’ndan basına “CHP İl Kadın Kolları COVİD-19’la Mücadelede” konulu 4 fotoğraflı bir haber servis edildi.

Kısacık haberde şöyle denildi:

“CHP İl Kadın Kolları yönetimi ve partili kadınlar evlerinde kendi imkânlarıyla maske üretiyor.  CHP İl Kadın Kolu Başkanı Nazan Güneysu ‘Dayanışmaya en çok ihtiyacımız olan bu zor günlerde biz kadınlar üretime ve vatandaşa destek olabilmek için evlerimiz de kendi imkânlarımızla maske üretiyoruz.’ dedi.”

Bir gün sonra “CHP Kadın Kolları haberi iptal, yapılması sakıncalı” notuyla yeni bir haber daha servis edildi.

Haberin başlığı şöyle:

“Basına ve kamuoyuna;

Dün CHP Kadın Kolları adına gönderdiğim haberin yapılmaması gerekiyor.

Aşağıya eklediğim haber doğru.

Lütfen gerekenin yapılmasını istiyorum.”

“Yapılması sakıncalı”,“Yapılmaması gerekiyor” denilen haberin neresi sakıncalı, neden yapılmaması gerekiyor anlamış değilim!

Anlayan varsa söylesin!

Neyse devam edelim.

“Yapılması” istenen haber ise şöyle:

“Tarikatlar Cumhurbaşkanının selamı ile maske dağıtırken sorun yok, sivil toplum örgütleri dağıtırken kaçakçılığa giriyor.

Dün Bartın’da terzi Hulusi’ye diktirdiği maskeleri  pazar yerinde yoksul köylülere dağıtan Bartın Halkevleri Başkanı Yonca Alemdar, terzi Hulusi ile birlikte kaçakçılıktan gözaltına alınmış.

Bartın Halkevleri Başkanı Yonca Alemdar, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, mahallenin terzisine maske diktiriyor. Bartın’da pazar, salı, cuma günü pazar kuruluyor, gariban köylü ürettiği sütünü, yumurtasını, yoğurdunu, lahanasını pazarda satıyor. Yonca hanım ile terzi Hulusi de, köylü kadınları koronavirüsten korumak için,  diktirdiği maskeleri dağıtmak istiyor.

Bartın’ın komşu ili Zonguldak’ta pandeminin sonuçları acı, bunu yaşamamak için, böyle bir çaba içine giren terzi Hulusi ile Yonca Alemdar’ın başlarına gelmeyen de kalmıyor. Güvenlik Kuvvetleri tarafından önce gözaltına sonra pandemi hastanesine, daha sonra da kaçakçılık şubeye götürülüyorlar.

Tam da  Aziz Nesin’lik bir olay. Işıklar içinde uyu Aziz Nesin yaşasaydın son 18 yılda yaşadıklarımızla hiç malzeme sıkıntısı çekmeden, milyonlarca kitap yazardın.

Geçmiş olsun Yonca Alemdar, geçmiş olsun Hulusi amca.”

Eminim ki buraya kadar okuduklarınızdan bir şey anlamadınız.

Anlamazsınız çünkü anlaşılır olsaydı yerel ve internet medyasında yer alırdı.

Servis edilen birinci haberde bir-iki cümlelikte olsa açıklamayı, CHP Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu yapmış gözüküyor!

İkinci haberde ise sanki ilk haberde çok büyük bir hata varmış gibi “Dün CHP Kadın Kolları adına gönderdiğim haberin yapılmaması gerekiyor” notu yer alıyor.

Geçilen haberin açıklamasını yapan kim?

Samsun’dan neden böyle bir habere ihtiyaç duyuldu?

Böyle bir haberi CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanlığı niçin servis ettirdi?

Ya da tüm bunlar Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu’nun bilgisi dışında mı yapıldı?

Belli değil!

Servis edilen haberin sonunda “Tam da Aziz Nesin’lik bir olay” deniyor.

Aslında CHP’den servis edilen habere bakılırsa, haberde geçen olay değil, servis edilen haber

“Tam Aziz Nesin’lik”olmuş!!!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar