loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Teşekkürler Samkon, Teşekkürler Saysiad..!

Geçen hafta kaleme aldığımız yazı, özellikle İstanbul’daki Samsunlular arasında çokça konuşuldu.  Bir takım sinek vızıltısı misali olumsuz yaklaşımlar olurken,  sessiz çoğunluğun sesi olduğumuzu gördük. Samsun ve Samsunlulardan ziyadesi  ile destek telefonları ve mesajlar aldım. 

Samsunluların yüz akı

Başta Samkon Genel Başkanı Sezgin GÜMÜŞ ve Saysiad Başkanı Av. Ayşe Üstünel DAĞDELEN olmak üzere federasyon ve dernek başkanlarının fevkalade önemli destekleri oldu. Göstermiş oldukları omurgalı ve dik duruş Samsun ve Samsunlular adına,  aynı zamanda bir yüz akı olmakla birlikte, geleceğe yönelikte ümit verici bir adım olmuştur.

Sıra savma misali, ortalıkta dolaşan ve çoğu zaman nereye gideceğini de bilemeyen zevatın,  faydadan çok zarar getirdiğini elbet birileri görecektir. Nafile turlar, samimiyetten uzak fotoğraf vermeler,  katılımcıdan çok protokol; ancak, İstanbul’daki  suskun Samsunluların tepkisini biraz daha arttırmaktadır.

Sezgin GÜMÜŞ’ün mesajı

Ortalıkta zıp zıp, zıplayıp pirim yapmak, menfaat ve siyasi rant devşirme peşinde olanlara bir şey söylemek, muhatap almak istemiyorum.  Aslında söyleyecek çok söz var ama, hani bir söz vardır  ya; “Her söze verilecek bir cevabımız vardır. Ama, önce söze bakarız söz mü diye,  sonra da söyleyene bakarız adam mı, diye…”

Gelen destek telefon ve mesajlarının  tamamını buraya almam  mümkün değil, ancak Samkon Genel Başkanı sayın Sezgin GÜMÜŞ’ün mesajını, aynen siz değerli okuyucularım ile paylaşmak istiyorum :

““SAMKON(Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu) Onursal Başkanı mimar-ekonomist Remzi Kozal bey; ömrünün 30 yılını Samsun ve Samsunlular için ben başta olmak üzere pek çok Samsunluyu cemiyet hayatına hazırlamış yaptığı çalışmalarla ülkemiz için fevkalade bir değerdir...sayın Remzi Kozal; son günlerde Samsunlular ile ilgili vuku bulan bazı gelişmeleri değerlendiren bir makale kaleme almış, yerinde ölçülü, bizim de aynen katıldığımız, anlayabilene ders alınacak uyarılarda ve tesbitlerde bulunmuştur. Ancak, ne aslen ne halen Samsunlu olmayan hatta Gelecekte bile Samsun diye derdi olmayacak bazı siyasetçiler ile oyuncağı elinden alınmış çocuk edasıyla bir siyasetçinin etrafına toplanan kişilerin bu yazılardan rahatsız olduğunu bununla beraber bu siyasetçinin aleyhinde yazılmaması için çaba sarfetmelerini üzülerek görmekteyiz...

Samsun ve Samsunlular kimsenin oyuncağı olamayacağı gibi hiç kimsenin kişisel ego tatmin ve kişisel siyasi ikbal aracı da değildir.

  Biz STK liderleri olarak bazı kemik yalayıcılarının yaptığı gibi Ali’nin veya Veli’nin adamı değil bilakis Samsunluların ve doğruların adamı olmalıyız...

  Hemşehrilerinin yüksek teveccühü ile seçilerek diaspora  Samsunlularının temsil makamına gelenler olarak bizleri Samsunluların ihyası için çalışmaktan hiç bir makam ve güç alıkoyamıyacaktır..!!

  Bugün Samsun lobisi olarak belki siyasette belirleyici olamayabiliriz ancak bir siyasetçiyi koltuğundan edebiliriz..!!”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar