loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

TEŞEKKÜRLER SAMKON VE TEŞEKKÜRLER SAMSUN

Bu hafta sonu Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Yenikapı etkinlikleri güzel bir organizasyonla tamamlandı. Organizasyon komitesine emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Farklı kültürleri bir araya getirerek yapılan bu organizasyonu kardeşlik başlarımızın daha da güçlenmesi adına önemli bir proje olarak görüyorum.

TEŞEKKÜRLER SAMKON

Samsun hemşehri topluluğu hasret kaldığı alan programlarına uzun bir aradan sonra start verdi. 28-31 Ekim tarihleri arasında TSTK Tanıtım günlerine katılarak Samsun adına etkinlikler yapan SAMKON genel başkan Hasan Kaya AŞCI önderliğinde adeta bir destan yazdı. Etkinlik alanının her köşesinde Samsun vardı. Alana giren misafirleri etkinlik alanının tam ortasında Store 55 çadırı karşıladı. Samsun Spor Ürünlerinin satıldığı bu çadırda Samsun Spor sevdalıları ürünlere yoğun ilgi gösterdi. Samsun Spor İstanbul'da ilk defa Samsunlularla buluşmuş oldu. Kültür çadırına girdiğinizde tarihe kısa bir yolculuk sizleri bekliyordu. Cumhuriyetin 98. yılına itafen ''Atatürk ve Samsun'' temalı resim sergisi karşıladı ziyaretçileri. Milli Mücadelenin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkışından vefatına kadar belirli aralıklarla samsuna yapmış olduğu ziyaretleri anlatan Atatürk ve Samsun Temalı Resim sergisi ziyaretçilerin takdirini aldı.

Samsunlu yazarların kitap tanıtımı ve İmza günü etkinliği, yöresel Keşkek ikramı, yöresel mutfak, yöresel köy ürünleri ve Bafra ovasının sebzelerinin dağıtımı alanda Samsun rüzgarları estirdi. Etkinliklere Samsunlu Sanatçımız Şeyda Karadeniz konseri ayrı bir renk kattı.

TEŞEKKÜRLER SAMSUN SAMKON'a

Bu etkinlik için ne kadar teşekkür etsek az ama teşekkürlerin en büyüğü Samsun'lu hemşehrilerimize. Alanı adeta hınca hınç dolduran Samsunlu hemşehrilerimiz hasretle bekledikleri bu günü adeta doyasıya yaşadı. İstanbul'un dört bir yanından akın akın alana gelen Samsunlular bu muhteşem buluşmaya adeta damgasını vurdu. Şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki bu enerjiyi sahaya yansıtmaya devam ettiğimizde özlediğimiz o güçlü hemşehri dayanışmasını başarmamamız için hiç bir sebep yok. Üye 16 federasayonu ile güçlü bir SAMKON, hemşehri gurubumuzun lokomotifi olacaktır ve gurbette yaşayan samsunlular artık alanlara sığmayan daha güçlü programlar yapacaklardır. Son olarak Yenikapı'da şunu bir kez daha gördük, hemşehrilerimiz güzel projelere her türlü desteği vermekten bir an bile geri durmuyorlar. İstanbul'daki Samsun lobisinin güçlenmesi ve istenen sonuçları alabilmesi için bu etkinlikler hayati önem taşımaktadır.

 Teşekkürler SAMSUN, Teşekkürler SAMKON, Teşekkürler TSTK

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar